Gwiezdne dzieci era światła - recenzja

Okładka
Trzeci tom zmusza do zatrzymania i zadumy. To obraz, to lustro naszego życia. Anna Głowacz w trylogii „Gwiezdnych Dzieci” ukryła puzzle, które ty sam, bez pomocy, musisz złożyć.

Piękne niebo zasnute gwiazdami.

Piękne niebo rozbłysło nad nami.

Gwiazdy widzą i podziwiają.

Widzą, jak bardzo się ludzie kochają.

Oczy świecą miłością najczystszą,

w oczach niebo, gwiazdy i wszystko...(...)” *


Jednak, by tak było, musi dojść do Przebudzenia. A to już niedługo. Wypełnią się Księgi, białe kartki zostaną zapisane ludzkimi myślami, pragnieniami i marzeniami. Będą pamiętnikami z życia, dziennikami. Bo każda istota swoją drogę ku prawdzie, wierze i jasności odnajdzie we własnym wnętrzu. To w nim kryje się Przebudzenie. W sercu. „Otwórz je” – prosi autorka, Anna Głowacz. – „Otwórz swoje serce, a stanie się światłość, która nie pozwoli złu zaistnieć. Otwórz serce, bo jasność w nim rozświetli każdą ciemność. Nie bój się.


Anna Głowacz w trzecim tomie „Gwiezdnych Dzieci”, w dopełniającej całości części daje nam gotową receptę na życie. Na jasne, pełne i dobre życie. Pokazuje przyszłość ziemi, naszej matki, która potrzebuje ratunku i regeneracji. Człowiek niszczy i dewastuje. Żyje pośród zła, grzechu i egoizmu. Żyje chwilą, a gdzie przyszłość? Anna Głowacz szczerze pisze o tragedii, do jakiej zmierzają ludzie. „Wszystko jest energią, a energia może wszystko. Nie ma zatem dróg, z których nie można zawrócić. Wymaga to tylko dobrej woli każdej istoty”. Zawsze jest szansa powrotu. Kierunkowskazem stają się Gwiezdne Dzieci. To ich należy wysłuchać i z nimi podążać, podążać ku jasności. Obudzić się, bo wiele dusz nie jest jeszcze gotowych na przejście na inny wymiar świadomości.


Anna Głowacz pyta wprost – czego pragniesz dla siebie? Jaką przyszłość chciałbyś dać swoim dzieciom, czy wnukom? Jaki świat im przygotujesz? Jaką ziemię im zostawisz? Nic nie jest przypadkowe, a to co się dzieje teraz to wypadkowa działań i myśli wszystkich żyjących nacji. Jednostki budują populację, dlatego to do nich musi dotrzeć prawda i czystość. Do każdego z osobna. Kilku uświadomionych pociągnie za sobą kilku następnych.„(...) Każdy jest inny, bo to synonim wyjątkowości (…). Ludzkość ma podążać swoimi pragnieniami, z pełną wiedzą, że może (…). Bo pragnienia ludzi są czyste, świetliste, zawsze pozytywne, bo każdy chce dla siebie wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze”.


Odnalezienie w sobie miłości i radości stanowi klucz do wzniesienia się, a wówczas wszystko, co nas otacza staje się lustrem odbijającym nasze piękno.


Autorka już na początku „Ery światła” pyta nas - jak bardzo zbłądziliśmy i w którym momencie, aby zasłużyć sobie na taki los? Doświadczyła nas pandemia, zamknięcie i izolacja w domach, zabolał czas, który nagle stał się niepewny. Ludzie zaczęli szukać się na nowo, poznawać siebie i otoczenie. Wielu ten okres zmienił. A ciebie? Co z tobą? - pytam wtórując autorce. Czy leziesz na ślepo ku nicości i zagładzie, czy jednak otworzyłeś serce wypełniając swoje wnętrze jasnością?„Nie ma dróg nie do przejścia, gdy mocą swej kreacji tworzy się takie, po których samemu chce się stąpać”.Trzeci tom zmusza do zatrzymania i zadumy. To obraz, to lustro naszego życia. Anna Głowacz w trylogii „Gwiezdnych Dzieci” ukryła puzzle, które ty sam, bez pomocy, musisz złożyć. Warto, bo obraz, jaki ci się ukaże będzie tak piękny i świetlisty, że pójdziesz ku niemu. Pójdziesz ku Przebudzeniu, Oczyszczeniu i lepszemu Życiu.


Agnieszka Kusiak* „Czarny świat bez wyjścia” Dorota Ostrowska-Maciesiak, WFW, 2022

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl