Czytam sobie - druga edycja

Obrazek artykułu
2 kwietnia rusza druga edycja Akcji Czytam sobie. Hasło akcji brzmi: Czytam sobie! Mogę być, kim chcę!
Dokładnie 2 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  rusza druga edycja Akcji Czytam sobie – promującej samodzielne czytanie wśród dzieci.

Hasło akcji brzmi:  Czytam sobie! Mogę być, kim chcę! - ma ono zwrócić uwagę na fakt, że z czytania książek wynosimy doświadczenia, które pozwalają kształtować pewność siebie, cechę, która w znaczącym stopniu ułatwia dążenie do realizacji marzeń, a nawet odkrywanie przyszłej drogi zawodowej. 

Organizatorzy zaprosili do do współpracy miedzy innymi: Olgę Bołądź, Mateusza Kusznierewicza, Wojciecha Malajkata, Karolinę Malinowską, Borysa Szyca, Julię Chmielnik, Małgorzatę Berwid i Marcina Michalaka. Do grona ambasadorów w tym roku dołączyła również Justyna Sobolewska. Zdaje się, że własnie osobą,  które odniosły w życiu zawodowy sukces najłatwiej będzie przekonać innych, że czytanie pomaga w realizacji marzeń i życiowych planów

Organizatorzy zapraszają do  włączania się w Akcję „Czytam sobie”! Jak czytamy: Każdy, kto pragnie zachęcić dziecko i pomóc mu w nauce czytania znajdzie tu coś dla siebie. Można wydrukować fragmenty książek, kolorowanki, odznaki czytelnika lub dyplom, które będą miłą nagrodą dla pociechy za postępy w czytaniu. W przygotowaniu się do roli przewodnika małego czytelnika pomogą Państwu porady i opinie ekspertów: pedagogów, psychologów, językoznawców, animatorów kultury i pisarzy w zakładach „Okiem eksperta” i „Tworzyć dla dzieci ”. Polecamy także sekcję „Znani oczytani”, gdzie aktorzy, dziennikarze i sportowcy opowiadają o swoich perypetiach z nauką czytania, ulubionych lekturach z dzieciństwa i o tym, czym dla nich samych oraz ich dzieci jest książka.

Wszystkim zarażonym bakcylem czytania, gratulujemy!

 

Jeśli prowadzą Państwo blogi, zapraszamy do udostępniania linków do naszej witryny i spotu, bądź umieszczenia logotypu akcji.

 

Zachęcamy też do dzielenia się z nami materiałami z przeprowadzenia zajęć czytelniczych w oparciu o książki z serii Czytam sobie; zdjęciami oraz relacjami pod adresem: kontakt@czytamsobie.pl. Najciekawsze relacje zamieścimy na naszym Facebooku CzytanieToDziała i nagrodzimy gadżetami związanymi z serią Czytam sobie.


Więcej informacji na stronie: http://czytamsobie.pl/przylaczsie.phpAkcja objęta jest honorowym patronatem Biblioteki Narodowej oraz Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Partnerem i wykonawcą akcji jest Bibliocreatio. 


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl