Pierwsza odsłona akcji „Wiersze w mieście”

Obrazek artykułu
Dokładnie 1 kwietnia stolica zakwitnie poezją. Dzięki akcji „Wiersze w mieście” 27 tysięcy wierszy pojawi się w przestrzeni miejskiej.

Akcja „Wiersze w mieście” zapewni poezji promocję jakiej jeszcze nie było. Dokładnie 1 kwietnia 27 tysięcy wierszy pojawi się w przestrzeni miejskiej, kawiarniach, klubach i niezależnych księgarniach, dzięki temu organizatory mogą być pewni, że trudno będzie znaleźć osobę, która w kwietniu nie przeczyta jakiegokolwiek wiersza.


Warszawiacy przez cały kwiecień  będą mogli natknąć się na poezję w drodze do pracy, na spacerze, czy na przystankach autobusowych. Wiersze, które dosłownie opanują całe miasto pojawia się na różnorodnych nośnikach – na plakatach, przystankach komunikacji miejskiej, w centrum Warszawy, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich, w klubach, a nawet na kubkach z kawą.

 

Wiersze zostały napisane przez szesnastu europejskich poetów, a niektóre z nich zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim akcji „Wiersze w mieście” jest Europa wraz z całym swoim bogactwem kulturowym, ale też współczesnymi problemami.


Jak mówi Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy – „Po raz kolejny wychodzimy ze sztuką w przestrzeń miejską. Cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy zetkną się z poezją. Podróż do pracy, do szkoły stanie się okazją do przeczytania wierszy, które w większości po raz pierwszy zostały przetłumaczone na język polski. Wspaniale móc tworzyć projekt, który ukazuje bogactwo i różnorodność kulturową Europy. Szukajcie wierszy na przystankach, w kawiarniach i bibliotekach.”


Organizatorem projektu „Wiersze w mieście” jest EUNIC Warszawa, czyli Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie. Projekt „Wiersze w mieście” został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawa. Akcja   zrodziła się ze znanej kampanii „Wiersze w metrze”.

 

Więcej: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/stolica-zakwitnie-poezj

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl