„Miasto poezji” – dziesiąta edycja festiwalu

Obrazek artykułu
31 maja, w Lublinie rozpocznie się kolejny festiwal „Miasto słowa”. W programie miedzy innymi: slam z udziałem poetów-performerów, wiersze na murach i wieczory poetyckie w prywatnych mieszkaniach i domach pomocy społecznej.

Hasło tegorocznej, 10. edycja festiwalu, brzmi - „Miasto poezji – poezja Miasta". Program wydarzenia przewiduje wypisywanie wierszy na murach i chodnikach, wieczory poetyckie w prywatnych mieszkaniach i domach pomocy społecznej, slam z udziałem poetów-performerów.


Jak powiedział Grzegorz Jędrek z samorządowego Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN, który organizuje festiwal: „Tym hasłem chcemy podkreślić, że chodzi nam o konkretne miasto, nasze miasto, w roku jubileuszu 700-lecia Lublina. Przez 10 lat istnienia festiwalu udało nam się doprowadzić do stworzenian atmosfery sprzyjającej rozmowom o poezji, w którą włączani są mieszkańcy".


Alina Bąk, koordynatorka festiwalu, wspomniała natomiast: „Podtrzymujemy tradycję poetycką miasta. My jej nie stworzyliśmy, ponieważ Lublin od dawna, od wieków, był miastem literackim, poetyckim. Chcemy, by nadal był taki".

 

W trakcie festiwali nie zabraknie spotkań pod hasłem „Mieszkania poezji", które organizują mieszkańcy Lublina, atrakcji dla dzieci oraz znakomitych gości. W tym roku gośćmi festiwalu będą m.in. Jacek Podsiadło, Ryszard Krynicki, Joanna Mueller, Marcin Sendecki, Magdalena Jankowska, Konrad Góra, Mariusz Grzebalski.


Festiwal zakończy w piątek slam poetycki, czyli publiczna rywalizacja poetów-performerów, którą poprowadzi raper Tomasz Dolar Dymek.


Więcej: http://teatrnn.pl/miastopoezji

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl