Co w trawie piszczy, czyli kilka nowości Wydawnictwa Psychoskok
Swoją ofertę wakacyjną prezentuje nam Wydawnictwo Psychoskok. Tym razem podsuwa nam kilka interesujących pozycji książkowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
„Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie” to przejmująca historia młodej dziewczyny, która od najmłodszych lat była ofiarą molestowania seksualnego. Doświadczyła tego ze strony ojca, a także starszego od niej chłopaka podczas wakacyjnego obozu. Jako dwunastolatka nie miała pojęcia, czy wolno wobec niej tak postępować, wewnętrzny bunt wobec takich sytuacji podpowiadał jej jednak, że nie. Jako ofiara wieloletniego molestowania już jako nastolatka chciała skończyć z własnym życiem, bardzo często się samookaleczała, by ulżyć cierpieniu. Przez wiele lat pozostawała sama z balastem, pod którym ugiąłby się niejeden dorosły. Brak wsparcia ze strony najbliższych, wytykanie palcami w szkole, brak zaufania do mężczyzn, brak komunikacji w domu, ciągłe awantury i życie w strachu – taka przez wiele lat była jej rzeczywistość.
„Roma i Amor – historia prawdziwa” Jerzego Zielińskiego jest powieścią obyczajowo-psychologiczną. Autor opisuje losy kobiety, która wiąże się – mówiąc najogólniej – z nieodpowiednimi mężczyznami. Konsekwencją tego są bolesne doświadczenia oraz próby odbudowania się po nich. Bo Roma nie poddaje się. Po każdym upadku podnosi się niczym Feniks, mityczny symbol odradzającego się życia. Ważni w jej życiu są przyjaciele i matka, na których wsparcie zawsze może liczyć w trudnych chwilach Jerzy Zieliński delikatną kreską rysuje obrazy toksycznych związków, w które wikła się Roma, procesów wydostawania się z nich i żałoby po utracie tego, co było dla bohaterki najważniejsze. Ale najistotniejszym przesłaniem tej książki jest chyba to, że każdy koniec może być początkiem czegoś nowego. Wystarczy tę prawidłowość dostrzec i znaleźć siły, żeby ją wykorzystać. Dlatego, kiedy bohaterka powieści spotyka Jana, chce się krzyknąć: - Nie poddawaj się, Roma. Do trzech razy sztuka!
Druga
część gorąco przyjętego erotyku Maty W. Staniszewskiej. „Nigdy nie pozwolę ci
odejść” to przesycona pikantnymi scenami pełna miłości historia dwojga
kochanków, którym los wciąż rzuca kolejne kłody pod nogi. Czy pochłonięci
intensywnymi przygotowaniami do ślubu zauważą, że jest ktoś kto nie kibicuje im
w ich szczęściu? Sophie
i Aleks są piekielnie zakochani i szczęśliwi, wręcz pijani swoim uczuciem.
Pokonali wiele przeszkód, aby znaleźć się w tym miejscu i czasie. Dziś szykują
się do ślubu i próbują okiełznać nieznoszącą pustki codzienność. Aleks dopina
kolejne kontrakty, a Sophie kończy przygotowania do otwarcia drugiego salonu
urody. Okazuje się, że jej przyjaciółka May jest w ciąży i zastanawia się czy
zatrzymać dziecko. Dodatkowo na horyzoncie niespodziewanie zjawiają się byli
kochankowie i narzeczeni i mieszają w idyllicznym obrazku. W całej tej
plątaninie uczuć z łatwością można było przeoczyć fakt, iż jest ktoś kto nie jest
szczególnie zachwycony ich szczęściem i z wielką chęcią zniszczyłby ich bajkowe
życie.
"Zeszyt grafomana - żądza" stanowi mieszankę melodramatu i thrillera psychologicznego i jest pierwszym zeszytem cyklu "Zeszytów grafomana". Eman zna Roksanę od wielu lat. Ale czy rzeczywiście ją zna? Czy można tak powiedzieć o kimkolwiek? Co może się z Tobą stać gdy nagle z myśliwego zmienisz się w ofiarę? Zajrzyj do świata w którym ona podejmuje ryzyko przez które może utracić wszystko. Zajrzyj do świata w którym on musi dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jego życie.
,,Bądź naturalnie piękna” to poradnik o urodzie, dla wszystkich , którzy stosując proste, sprawdzone domowe receptury, chcą mieć piękne, zdrowe ciało, ładną cerę, lśniące włosy, zadbane dłonie. Informator szczególną uwagę zwraca na pielęgnację skóry twarzy, która jest naszą wizytówką . Proponuje wiele sprawdzonych przepisów na domowe maseczki, na cztery pory roku, które dają znakomite efekty upiększające.
„Jak zgubić 15 kilogramów napełniając swoją duszę. Moja Droga Miecza do Santiago de Compostela”. Ta droga znana od wieków. 775 kilometrów pieszo od granicy francuskiej do Santiago de Compostela. Autor wyrusza samotnie, ale jak pisze - przez całą drogę nie jest sam . Przez Hiszpańskie bezdroża, miasta, wioski dociera do celu jakim jest grób Apostoła Jakuba. Pokonując własne słabości, autor spotyka na Drodze takich jak on sam pielgrzymów.
„Koza Pana Sequin” to metaforyczna bajka o wyborach, które człowiek podejmuje każdego dnia – żyć godnie, ale dać się zniewolić, czy żyć szczęśliwie na wolności, ale tylko przez chwilę…? Piękna bajka o kozie Blanchett to metafora ludzkiego życia, w którym codziennie zmagamy się wyborami czy poddać się i żyć godziwie, ale pod dyktando innych, czy choć na chwilę zaznać wolności, wiedząc, że z każdej strony czyhają na nas większe zagrożenia, z którymi nie zawsze potrafimy wygrać…