Za grosz optymizmu: tomik wierszy, które dają do myślenia

Obrazek artykułu
Za grosz optymizmu autorstwa Katarzyny Kliś to wyjątkowa publikacja, która pozwoli inaczej spojrzeć na wiele codziennych spraw. Dla autorki nie ma tematów tabu i nawet ubarwiane przez popkulturę Halloween potrafi wykorzystać jako temat dla krótkiej, ale mocnej poezji.

Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów. Tematów, które wiele innych osób stara się obrócić w żart lub w ogóle wykreślić ze swojej twórczości. Tutaj natomiast dopadają one czytelnika od pierwszej do ostatniej strony, nie dając mu szansy na tytułowy optymizm. Tym samym zabierając się za lekturę tomu Za grosz optymizmu należy spodziewać się takich tematów jak depresja, jesień, uczucia i samotność. Nie są to jednak wiersze, jakich czytelnik spodziewałby się po tekstach młodej (Katarzyna Kliś ma obecnie 18 lat) autorki, a dojrzałe utwory, których lektura zaburzy komfort zarówno starszych jak i młodszych czytelników.
Instagram autorki z przykładowymi wierszami


Z twórczością osiemnastoletniej Katarzyny każdy zainteresowany czytelnik może zapoznać się na profilu w serwisie Instagram, gdzie oprócz zdjęć, Kasia publikuje również przykładowe wiersze. Są to krótkie, ale odważne i poświęcone niespełnionej miłości utwory, które na długo pozostają w głowie czytelników. Na wspomnianym profilu teksty zostały wzbogacone ciekawymi pod względem wizualnym zdjęciami, które dodają nadają im wyjątkowego charakteru. Osoby, którym przypadnie do gustu oryginalny styl młodej autorki, z pewnością zainteresuje informacja, że w niedługim czasie pojawi się drugi tom zatytułowany 89 (bre)dni. Wciąż jednak można składać zamówienia na pierwszy tom, który zbiera świetne opinie wśród czytelników. Jest to więc idealna propozycja prezentu na święta dla bliskiej osoby, szczególnie jeżeli interesuje się poezją, szczególnie tą mroczną i nietypową.
Gdzie kupić Za grosz optymizmu?


Tom poezji Katarzyny Kliś najprościej jest zamówić na oficjalnej stronie autorki. Strona zawiera również niektóre z napisanych przez nią wierszy, blog pisarki oraz jej życiorys. Został on napisany w charakterystycznym dla autorki stylu i aż trudno uwierzyć w to, że za tekstami stoi tak młoda osoba. Oprócz możliwości zamówienia tomu wydanego w standardowej edycji, dostępna jest także specjalna wersja z kubkiem. Czytelnik ma również możliwość wpisania dodatkowej wiadomości, w której może na przykład poprosić o dedykację. Dzięki temu taki spersonalizowany prezent z pewnością ucieszy obdarowaną nim osobę.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl