Trwa głosowanie na Książkę Historyczną Roku

Obrazek artykułu
Rozpoczęło się głosowanie na Książkę Historyczną Roku. Czytelnicy mogą głosować na wybrane książki w dwóch kategoriach.

Jury konkursu Książka Historyczna Roku o Nagrodę im. Oskara Haleckiego nominowało 26 książek, które wezmą udział w III etapie zmagań konkursowych.


Konkurs organizowany jest przez Telewizję Polską, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury po raz jedenasty. W tym roku wydawnictwa i rektorzy szkół wyższych zgłosili do konkursu 89 publikacji. Powołane przez organizatorów jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Antoniego Dudka wybrało 26 książek, spośród których wyłoni zwycięzców w czterech kategoriach:


- Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku

- Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku

- Najlepsze wydawnictwo źródłowe poświęcone historii Polski i Polaków w XX wieku

- Najlepsze wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku


Czytelnicy mają możliwość głosowania na Książkę Historyczną Roku w dwóch pierwszych kategoriach za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkahistorycznaroku.pl. Wybrane przez nich tytuły, które w danej kategorii uzyskają najwięcej głosów, zdobędą specjalną nagrodę. W ten sposób pozycje wytypowane przez czytelników dołączą do zwycięskich książek wybranych przez jurorów. Głosowanie czytelników potrwa do 31 października br.


Laureaci otrzymają statuetki i nagrody pieniężne, których fundatorami są: Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 20 listopada br. w siedzibie Telewizji Polskiej.


Konkurs Książka Historyczna Roku o nagrodę im. Oskara Haleckiego odbywa się po raz jedenasty i ma na celu popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.


Źródło: Instytut Książki 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl