Polub i zaakceptuj siebie

Okładka
Nastolatek przechodzi wiele zmian, wkraczając w dorosłość. To normalne, że doświadcza silnych emocji, które przychodzą i odchodzą dość szybko – taki emocjonalny rollercoaster. Chociaż to normalne, że nastolatek przeżywa wzloty i upadki, niektórzy młodzi ludzie mogą być podatni na różnego rodzaju lęki bądź depresję.



Nauka radzenia sobie z wewnętrznym chaosem, który nieuchronnie niesie ze sobą wchodzenie w dorosłe życie, nie jest łatwym zadaniem. Ponadto nastolatki mają dodatkowe wyzwania: zmiany hormonalne, mózg, który wciąż się rozwija, intensywność interakcji społecznych z rówieśnikami, wymagania akademickie i wysokie oczekiwania rodziców. Wielu nastolatków zmaga się również z problemami z obrazem własnego ciała czy  napiętymi relacjami z członkami rodziny. W rezultacie może ucierpieć ich zdrowie psychiczne. Co więcej, depresja, zaburzenia lękowe nastolatków, zaburzenia odżywiania i zaburzenia związane z używaniem substancji są potencjalnymi konsekwencjami dla nastolatków, którzy nie mają rozwiniętych umiejętności radzenia sobie ze wzlotami i upadkami, jakie niesie życie.


Nastolatki potrzebują trwałych, łatwo dostępnych narzędzi, które pomogą im w nauce przeżywania uczuć bez popadania w rozpacz, złość, strach lub dezorientację. Dobrą wiadomością jest to, że te narzędzia są dostępne dla każdego nastolatka. Z pomocą przychodzi Karen Bluth – światowej klasy badaczka, zajmująca się wpływem samopoczucia na młodych ludzi. Jej poradnik Na emocjonalnej karuzeli to wspaniała książka, która pomaga nastolatkom nauczyć się afirmujących życie umiejętności radzenia sobie z emocjami w wieku dorastania. Zamiast tajnej formuły lub lekarstwa na wszystko, kluczem jest budowanie prostych, codziennych nawyków, które wspierają pozytywność i równowagę. Poprzez trening uważności i współczucia (MSC) łączący umiejętności uważności i współczucia dla siebie, zapewniając potężne narzędzie odporności emocjonalnej.


Uważność to pierwszy krok do emocjonalnego uzdrowienia — zdolność do zwracania się w kierunku naszych trudnych myśli i uczuć (takich jak nieadekwatność, smutek, złość, dezorientacja) i uznawania ich w duchu otwartości i ciekawości. Współczucie dla samego siebie polega na reagowaniu na te trudne myśli i uczucia życzliwością, współczuciem i zrozumieniem, tak abyśmy mogli się uspokoić i pocieszyć, gdy cierpimy.


Badania wykazały, że współczucie wobec siebie znacznie poprawia samopoczucie emocjonalne. Zwiększa szczęście, zmniejsza lęk i depresję, a nawet może pomóc w utrzymaniu zdrowych nawyków stylu życia, takich jak dieta i ćwiczenia.

 

 

To bardzo ważna i dobrze zaprojektowana książka. Sprawia, że ​​uważność i dbanie o siebie są zrozumiałe dla nastolatków. Młody czytelnik może skorzystać z ćwiczeń, które najlepiej na niego zadziałają, a wszystko jest opracowane w przystępny i zrozumiały sposób. Nastolatek pozna kilka kluczowych umiejętności okazywania sobie życzliwości i współczucia. Ten zeszyt ćwiczeń oferuje ćwiczenia oparte na uważności i współczuciu wobec siebie, które pomogą nastolatkom skuteczniej radzić sobie z ciągłymi wyzwaniami codziennego życia. Nauczy, jak być obecnym z trudnymi emocjami i odpowiadać na te emocje z większą życzliwością i troską o siebie. Ćwicząc te czynności i medytacje, młody człowiek nauczy się konkretnych narzędzi, które pomogą mu z większą łatwością poruszać się po emocjonalnych wzlotach i upadkach nastolatków. 


Pamiętając, że życie jest niedoskonałe – my również możemy. Jednak jeśli jesteś gotowy, aby przejść przez samokrytykę i samoocenę i przyjąć swoją wyjątkową jaźń, ten niezwykle pomocny przewodnik oświetli Ci drogę.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl