Maciej Stuhr i Christi J. Daugherty w „Autorskiej”

Obrazek artykułu
Gośćmi kolejnych wieczorów literackich w „Autorskiej” będą Maciej Stuhr i Christi J. Daugherty. Podczas spotkań w saloniku Pasażu Grunwaldzkiego znany aktor przedstawi książkę pt. „Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności”, natomiast pisarka – „Tajemny Ogień”. Spotkania odbędą się odpowiednio 22 i 23 października.


W „Autorskiej” licznie zebrani miłośnicy dobrego pióra gościli już Marka Krajewskiego i Nadię Szagdaj – wrocławskich autorów kryminałów. Teraz przyszedł czas na Macieja Stuhra i Christi J. Daugherty.

 

Stuhr jakiego nie znacie

Maciej Stuhr zaprezentuje ostatnio wydaną nakładem Wydawnictwa Znak, książkę pt. „Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności”. Aktor w wywiadzie rzeka – przepytywany przez dziennikarkę Beatę Nowicką – opowiada o karierze, kulisach pracy i pułapkach popularności. Na 360 stronach nie brakuje szczegółów dot. rodziny i przyjaźni, a wszystko to wzbogacone jest nieznanymi dotąd zdjęciami artysty. Ile Stuhra w Sturze? Dowiemy się o tym już w czwartek 22 października w „Autorskiej”. Start spotkania o godz. 16.00.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Chojnowski – redaktor Polskiego Radia Wrocław. Po spotkaniu odbędzie się występ Ścibora Szpaka, wrocławskiego stand-upera.

 

Idolka młodzieży z nową powieścią

Christi J. Daugherty, pisarka, która zasłynęła serią „Nocna Szkoła” („Night School”), przetłumaczonej na kilkanaście języków, zaprezentuje nowość – książkę pt. „Tajemny Ogień” wydaną nakładem Otwarte/Moondrive. Amerykanka podczas wieczoru literackiego opowie o historiach dotychczas opisywanych bohaterów oraz tych z najnowszego tomu: Taylor i Sachy (premiera 21 października). Czy pisarka wyjawi tajemnicę ognia i dalsze losy postaci? Przekonać się o tym będziemy mogli w piątek 23 października o godzinie 18.00. Przed spotkaniem będzie można skorzystać z usług charakteryzatorki, malującej farbami do ciała symbole runiczne z książki.

 

Projekt księgarń „Autorska” został zainicjowany przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Salon w Pasażu Grunwaldzkim (poziom „+1”) jest drugim w Polsce i jedynym lokalem tego typu we Wrocławiu. Wstęp na wieczory literackie jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.pasazgrunwaldzki.pl.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl