Literacki Sopot 2015

Obrazek artykułu
Lato rozpieszcza fanów literatury, którzy nie mogą narzekać na brak wrażeń. Teraz czas na Literacki Sopot 2015, który będzie odbywać się w dniach 20-23 sierpnia.

Czwarty Literacki Sopot 2015 rozpocznie się za niespełna trzy tygodnie. Po raz kolejny miasto zamieni się w stolicę literatury oferującą masę wrażeń dla czytelników w każdym wieku. Tegoroczna edycjia zapowiada się niezwykle, do Sopotu przyjedzie miedzy innymi:  Petra Hulova - jedna z najwybitniejszych czeskich autorek, Radka Denemarkova - pisarka i dziennikarka,  autorka dramatów i scenariuszy, Jan Novák - pisarz i współpracownik Milosa Formana, Jaroslav Rudis - kultowy czeski pisarz, laureat licznych nagród literackich i współtwórca zespołu Kafka Band.


Bogaty program obejmuje cykle spotkań z takimi osobistościami jak nominowani  do nagród literackich: kandydaci do Nike: Wioletta Grzegorzewska, Piotr Nestorowicz i Magdalena Tulli. Ponadto będzie można spotkać tegorocznego laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego - Michała Olszewskiego.


Specjalny cyklu poświęcony książce historycznej stanie się okazją do spotkania się  m.in. z Błażejem Brzostkiem, Małgorzatą Szejnert czy Piotrem Osęką. Natomiast gośćmi Michała Nogasia na Kulturalnej Plaży Trójki będą: Ewelina Karpacz-Oboładze, Angelika Kuźniak, Zygmunt Miłoszewski, Anna Janko i Mariusz Urbanek.

 

Organizatorzy jak zawsze pomyśleli o najmłodszych dlatego w programie znajdziemy masę atrakcji dla dzieci jak: warsztaty rodzinne „Emocje od A do Z”, warsztaty dla najmłodszych Księgarni Ambelucja,  „Literacki Ostry Dyżur".


Ponadto Literacki Sopot 2015 to targi ksiązki, które będą odbywać się codziennie na Placu Przyjaciół Sopotu. W tym roku zaprezentują się 23 wydawnictwa.


Szczegółowy program: http://www.literackisopot.pl/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl