Literatura izraelska w Sopocie

Obrazek artykułu
Dokładnie 18 sierpnia rozpocznie się piąta, jubileuszowa edycja literackiego święta w Sopocie. Temat przewodni tegorocznej edycji to literatura izraelska.

Po raz kolejny Literacki Sopot zapewni przybywającym masę niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot, dołożyli wszelkich starań, by program zaspokoił oczekiwania wszystkich uczestników. Podczas czterech festiwalowych dni nie zabraknie spotkań z literaturą i debat, a także warsztatów, prelekcji filmowych, czy spektakli teatralnych. Jedną z ważniejszych atrakcji stanie się także możliwość uczestniczenia w targach książki.


Tematem przewodnim tegorocznej, piątej, jubileuszowej edycji literackiego święta w Sopocie jest literatura izraelaska. Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Miasta Sopot, podkreśliła:  „Chcemy umożliwić polskiej publiczności spotkanie z uznanymi izraelskimi pisarzami, których książki dostępne są w naszych księgarniach lub których premiery odbędą się podczas festiwalu. Naszym celem jest pokazanie czytelnikom różnorodności tematycznej, gatunkowej, językowej literatury niewielkiego kraju, jakim jest Izrael.”


W Sopocie pojawią się najważniejsi przedstawiciele izraelskiej literatury współczesnej, między innymi Etgar Keret, Rutu Modan,czy Dror A. Mishani. W Sopocie będą miały miejsce także polskie premiery Dorit Rabinyan z książką Żywopłot oraz Ela Sidi z Czcij ojca swego.


Ponieważ nie wszyscy czytelnicy będą mogli dotrzeć do Sopotu 20 sierpnia na spotkanie autorskie z Etgarem Keretem, autor weźmie udział w akcji #AskKeret #ZapytajKereta, dzięki której za pomocą mediów elektronicznych czytelnicy mogą zadać pytanie pisarzowi. Szczegóły tutaj.

 

Wstęp na wszystkie wydarzania jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i program dostępne na stronie: www.literackisopot.pl

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku