To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie

| Dodano: 26 wrzesień 2023 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Obawiasz się, że Twoje dziecko może mieć depresję? Przeczytaj koniecznie!
Okres dojrzewania to w życiu młodego człowieka niezwykle trudny czas. Zmiany zachodzące w ciele i psychice, zawieszenie między już-nie-dzieciństwem a jeszcze-nie-dorosłością, poczucie niezrozumienia ― to tylko wybrane czynniki stojące za nastoletnim buntem. Buntem, za który często brana jest depresja. Łatwo bowiem potraktować jej objawy jako zwyczajne rozdrażnienie. Dla nastolatków najmniejsza porażka nierzadko oznacza koniec świata, brak im umiejętności patrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy ― trudno więc czasem zauważyć, kiedy naturalna w tym wieku skłonność do izolacji przeradza się w coś o wiele groźniejszego.
Tymczasem badania dowodzą, że na depresję chorują już kilkulatki, wśród nastolatków natomiast dotkniętych nią jest około czterech procent, a objawy depresyjne wykazuje nawet co piąty. Tym ważniejsze jest odpowiednio wczesne rozpoznanie choroby i rozpoczęcie leczenia. Bez specjalistycznej pomocy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie: czy moje dziecko ma depresję? Oczywiście ta książka też nie zastąpi wizyty u specjalisty, zawiera jednak wiele cennych wskazówek, które przydadzą się rodzicom ― i tym zaniepokojonym, że ich dziecko może być zagrożone, i tym, którzy już przechodzą wraz z nim przez proces terapeutyczny.

Dostępna w

Opinie o: "To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka "To nie smutek to depresja" jest nie tylko źródłem wiedzy, ale także motywem do działania. Autorka zapewnia dogłębne zrozumienie depresji u nastolatków, w tym jej przyczyn, objawów i czynników ryzyka. Czytając na ten temat, rodzice mogą uzyskać wgląd w to, przez co może przechodzić ich dziecko, by je lepiej zrozumieć i otoczyć wsparciem.

W książce nie brak ćwiczeń mających za zadanie złagodzić objawy depresji, zmienić myślenie na bardziej adekwatne, pokazać, że istnieje inny punkt widzenia, a także poprawić samopoczucie i wzmocnić odporność psychiczną.

"To nie smutek to depresja" jest lekturą godną polecenia dla każdego, kto zmaga się z depresją, chce poszerzyć swoją wiedzę na jej temat lub po prostu szuka inspiracji do samorozwoju. Monika Kotlarek stworzyła książkę, która nie tylko pomaga, ale także angażuje wsparcie i motywuje do działania. To głos w dyskusji na temat zdrowia psychicznego i wskazówka, że ​​istnieje nadzieja i wsparcie dla każdej osoby zmagającej się z depresją.

https://fajne-ksiazki.pl/to-nie-smutek-to-depresja-recenzja/

26 wrzesień 2023 20:54

Nowa opinia

Recenzje dla: "To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie"

To nie smutek, to depresja

Dla wielu rodziców jest to okres pełen niepokoju, zwłaszcza gdy zaczynają się pojawiać objawy, które mogą wskazywać na depresję u ich dzieci. To właśnie tutaj pojawia się książka "To nie smutek, to depresja" autorstwa Moniki Kotlarek, która staje się niezastąpionym przewodnikiem dla rodziców w obliczu kryzysu nastolatków. Pragnę przybliżyć tę książkę i podzielić się moimi refleksjami na temat jej zawartości, abyście mogli zrozumieć, dlaczego warto sięgnąć po to źródło wiedzy i wsparcia.Książka "To nie smutek,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl