Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego. Rozpoznaj zaburzenia osobowości i wspieraj rozwój dziecka

| Dodano: 1 lipiec 2023 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

Czym skorupka za młodu...

To, co spotkało nas w dzieciństwie, a nawet jeszcze wcześniej, bo w życiu płodowym, rzutuje na całą naszą egzystencję. Ile dostaliśmy od rodziców, rodziny, otoczenia, tyle jesteśmy w stanie oddać światu. I choć mawia się, często z przekąsem, że nie ma na tym świecie osoby dorosłej, która nie zostałaby w jakiś sposób "skrzywdzona" w dzieciństwie - co poniekąd jest prawdą, ponieważ rodzice to nie idealni aniołowie, a po prostu ludzie z różnymi ułomnościami i niedostatkami - to jednak pewne problemy i zaniedbania okresu dziecięcego wywoływać mogą naprawdę głębokie, nieodwracalne zmiany w psychice. Włącznie z zaburzeniami osobowości.

Ta książka nie jest miła lekturą. Nie ma taka być. Ta książka jest za to mądra i prawdziwa. Autorka poleca ją rodzicom, dorosłym dzieciom i wszystkim tym, których interesuje sposób, w jaki doświadczenia z najwcześniejszych lat życia rzutują na lata kolejne. Oraz tym, którzy chcieliby nauczyć się rozpoznawać niewłaściwe schematy wychowania, by móc zawczasu interweniować i chronić małych ludzi przed ich niszczącymi konsekwencjami. Z kolejnych rozdziałów dowiesz się m.in.:

Jak przebiega rozwój człowieka i jak go wspierać
Czym jest osobowość i jakie rodzaje zaburzeń mogą jej dotyczyć
Jakie czynniki są najbardziej niszczące dla dziecięcej psychiki
Jak dbać o zdrowie psychiczne - swoje i dziecka
Z którymi problemami powinno się udać do specjalisty

Źródło: https://ebookpoint.pl/ksiazki/jak-wychowac-dziecko-na-zdrowego-psychicznie-doroslego-rozpoznaj-zaburzenia-osobowosci-i-wspieraj-r-paulina-pawlak,zaboso.htm ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego. Rozpoznaj zaburzenia osobowości i wspieraj rozwój dziecka"

Opinia

Awatar użytkownikaTa książka to doskonały informator dla rodziców, nauczycieli, opiekunów i pedagogów uczących pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w obszarze rozwoju dzieci. Książka ukierunkowana jest na zrozumienie i wsparcie dzieci w ich psychologicznym rozwoju, a także pomaga zrozumieć, jakie czynniki mogą wpływać na rozwój dziecka i gdzie szukać pomocy. Paulina Pawlak wyjaśnia, jakie są główne aspekty wpływające na zdrowy rozwój dziecka, takie jak normy bezpieczeństwa, akceptacja i miłość ze strony rodziców oraz skutki wychowawcze. Wiele przykładów dodatkowo ułatwia zrozumienie prezentowanych koncepcji i metod wychowawczych.
http://fajne-ksiazki.pl/jak-wychowac-dziecko-na-zdrowego-psychicznie-doroslego/

Warto wiedzieć, że książka nie jest poradnikiem dla rodziców, ale stanowi cenny przewodnik dla wszystkich, którzy mają kontakt z dziećmi: wychowawców, opiekunów czy terapeutów. Dzięki temu można zrozumieć, jakie czynniki mogą przyczynić się do rozwoju dziecka i jak stworzyć przyjazne środowisko wokół malucha.

Wychowanie dzieci to nie tylko przekazywanie norm i wartości, ale przede wszystkim budowanie głębokich więzi, które wpłyną na ich przyszły rozwój. Polecamy tę książkę tym, którzy chcą w pełni zrozumieć swoje dzieci i pomagają im wspierać osiągnięcie prawidłowego rozwoju. Książka stawia czytelnika w konfrontacji, co pozwala na zrozumienie i rozwijanie swojej świadomości na temat rozwoju dziecka.
Rodzice i inni dorośli, tacy jak dziadkowie czy  opiekunowie, odgrywają ważną rolę w rozwoju dzieci. Jako rodzic jesteś najważniejszym nauczycielem w życiu swojego dziecka. Ty też najlepiej znasz swoje dziecko. Dowiedz się więcej o tym, jak dzieci rosną i rozwijają się, to jeden ze sposobów na wykorzystanie tego, co już wiesz, i uzyskanie nowych pomysłów na wspieranie nauki i dobrego samopoczucia dziecka. Dowiedz się więcej o zdrowiu psychicznym, zaburzeniach psychicznych, leczeniu, profilaktyce i badaniach zdrowia publicznego dotyczących zdrowia psychicznego dzieci.


7 sierpień 2023 10:58

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl