Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

| Dodano: 15 lipiec 2021 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka, która zapoczątkowała wielką popularność J. Graya

J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację.

Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.
John Gray to ekspert w dziedzinie związków międzyludzkich, autor kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 50 języków i wydano w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. Przez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Ogromną popularność przyniósł mu tytuł Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus – ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej sprzedająca się na świecie książka o stosunkach damsko-męskich.

Źródło: https://www.rebis.com.pl/pl/book-mezczyzni-sa-z-marsa-kobiety-z-wenus-john-gray,SCHB05986.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus"

Opinia

Awatar użytkownika


 

Jednym z kluczowych przesłań, które omawia Gray, jest to, że mężczyźni i kobiety muszą rozumieć i szanować własne różnice. Dzięki temu wspólne relacje mogą się znacznie poprawić. Wyjaśnia również, jak różnimy się w sposobie myślenia, odczuwania, postrzegania, odpowiadania, kochania, potrzeby i doceniania.

 

W jednym z rozdziałów Gray wyjaśnił, że w czasie wyzwań lub gdy pojawia się problem, mężczyźni zwykle spędzają czas, jak nazwał to autor „ucieczką do swojej jaskini”, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Jest to odwrotność tego, jak kobiety reagują na problem – ich naturalną tendencją jest znalezienie kogoś, kto porozmawia o problemie, aby mogły zbadać swoje uczucia, rozładować napięcie. To bardzo ważne, gdyż błędnie zakładamy, że jeśli nasz partner nas kocha, zareaguje tak jak my.

 

Inne rozdziały omawiają takie tematy, jak radzenie sobie ze stresem, zbieranie punktów i komunikowanie się w trudnych chwilach. Jest rozdział poświęcony temu, „jak unikać kłótni”. Urok tej książki polega na tym, że w każdym temacie Gray odnosi się do punktu widzenia zarówno mężczyzn, jak i kobiet, i wskazuje na poprawę, jaką może zastosować każdy z nich, bez uprzedzeń ani obwiniania siebie nawzajem.

 

Ta książka mogłaby łatwo stać się seksistowską, ale autorowi udało się nie stanąć po żadnej ze stron i wyjaśnić pozytywne i negatywne zachowania obu płci. Ideą nie było chwalenie pozytywów i usuwanie negatywów, ale ich akceptowanie negatywnych cech i oraz podkreślanie pozytywów osoby. To dobra i obowiązkowa lektura dla osób w związkach. Single też powinni po nią sięgnąć, bo któż wie? Może osoba, którą właśnie odrzuciłeś, może stać się tą, w której zakochasz się po przeczytaniu tej książki! 


cała recenzja na stronie http://autorzy365.pl/kompendium-wiedzy-na-temat-zwiazkow_a6824

29 lipiec 2021 18:38

Nowa opinia

Recenzje dla: "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus"

Kompendium wiedzy na temat związków

Książka, która stała się światowym bestsellerem, Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus to sposób na rozwijanie głębszych i bardziej satysfakcjonujących relacji. Ta klasyczna książka może być przewodnikiem dla tych, którzy pragną zbudować harmonijną relację. Po raz pierwszy wydrukowana w Indonezji w 1995 roku zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe zapisała się w kanonie poczytnych poradników traktujących o związkach i relacjach partnerskich. Poradnik zawiera wiele interesujących informacji...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl