Jak człowiek staje się mordercą Mroczne opowieści psychiatry sądowego

| Dodano: 16 kwiecień 2021 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Dlaczego ludzie zabijają?
Czy popełnienie makabrycznej zbrodni czyni z kogoś potwora?
Czy każdy z nas, gdyby miał powód, mógłby zostać zabójcą?

W ciągu dwudziestu sześciu lat praktyki klinicznej psychiatra sądowy Richard Taylor pracował nad ponad setką spraw dotyczących morderstw. I chociaż wszystkie kończyły się ludzką śmiercią, to za zbrodniami stały odmienne motywacje. W swojej fascynującej opowieści autor wspomina najbardziej tragiczne, przerażające i poruszające przypadki. Pojawiają się w niej zarówno oskarżeni, których poznawał podczas przewodu sądowego, jak i pacjenci, których leczył. Ujawnia też sekrety z przeszłości własnej rodziny, które pomagają mu znaleźć odpowiedzi na najbardziej osobiste kwestie, z którymi zmaga się każdego dnia…

Taylor próbuje dociec, co kryje się w umysłach osób, które targnęły się na cudze życie, zastanawia się, jak w ogóle zrozumieć mroczne zakamarki ludzkiej psychik i dlaczego tak ważne jest, abyśmy spróbowali je poznać. Ta książka to niezwykła analiza psychiki zabójców, a także wyjątkowy wgląd w życie i umysł ich lekarza. Znakomita lektura dla fanów trudnych przypadków i wszystkiego, co niejednoznaczne.
Przekład: Andrzej Goździkowski

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/jak-czlowiek-staje-sie-morderca ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak człowiek staje się mordercą Mroczne opowieści psychiatry sądowego"

Opinia

Mroczne opowieści psychiatry sądowego

Awatar użytkownika


Ta książka przede wszystkim ma za zadanie opisać co dzieje się w umyśle człowieka, który dokonuje zbrodni. Pomaga zrozumieć zbrodnię, dlaczego miała miejsce, co sprawiło, że człowiek się jej dopuścił, a przede wszystkim jak możemy wpłynąć, co możemy robić by, nie powtórzyła się w przyszłości. A także jak czytamy w książce „jak odczytywać znaki zdradzające, że mamy do czynienia z potencjalnym zabójcą”.

 

Książka wywołuje w czytelniku skrajne emocje od nienawiści człowieka, który dopuścił się zbrodni po ogromny żal i współczucie dla rodzin ofiar. Autor jednak szczerze wierzy, że „czytelnik poszerzy dzięki niej  swoje rozumienie tych trudnych spraw, a w efekcie stanie się lepszym człowiekiem”.

Mordercą zdaniem autora nikt się nie rodzi, ale bez wątpienia może się nim stać potencjalnie każdy człowiek. „Warto zdać sobie sprawę, że w sprzyjających okolicznościach każdy z nas może stać się zabójcą – od morderstwa dzieli nas tylko jeden epizod psychotyczny”.

Doskonała lektura dla czytelników książek o mocnych nerwach, pożeraczy mrocznych morderstw oraz widzów kryminalnych seriali, tudzież dokumentów o seryjnych zabójcach, przestępcach, oprawcach i ciężkiego kalibru zbrodniach. Godna uwagi szczególnie  zaintrygowanym psychologią czy kryminologią, psychiatrią czy medycyną sądową, a zwłaszcza osobom, które zwracają uwagę na psychologiczną stroną człowieka.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/mroczne-opowiesci-psychiatry-sadowego_a6804

3 lipiec 2021 21:57

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jak człowiek staje się mordercą Mroczne opowieści psychiatry sądowego"

Mroczne opowieści psychiatry sądowego

Jego praca nie polega na rozstrzyganiu, kto popełnił okropną zbrodnię, ale bardziej skupia się na zrozumieniu, dlaczego ta osoba zbrodni tej dokonała."Moim zadaniem jako psychiatry sądowego jest ocena zdrowia psychicznego sprawców poważnych przestępstw, a także poddanie leczeniu tych, u których zdiagnozowałem zaburzenia psychiczne”.    W ciągu swojej pracy zawodowej londyński psychiatra sądowy natknął się wszystkich, od psychopatów i seryjnych morderców po terrorystów i oprawców, i stwierdziła,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl