Legendy Alrunu

| Dodano: 14 pażdziernik 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Wynalezienie sposobu na zamianę metalu w złoto to marzenie pokoleń alchemików i tysięcy ludzi, którzy chcieli łatwo się wzbogacić. Takie samo pragnienie pchało do działania Anastasiusa, starego maga z opowiadania „Narzędzie Vullgora”, umieszczonego przez Oktawiana Nadgórskiego w zbiorze „Legendy Alrunu”.
Życie starca toczyło się utartym torem od nadziei do porażki, aż do dnia, kiedy usłyszał, że leżąca na północy wyspy wieś Ultor została w krótkim czasie opuszczona przez wszystkich mieszkańców. Podobno ludzie zaczęli nagle masowo chorować, umierało bydło, a to, które przeżyło, nie dawało mleka, a rybacy nie mogli złowić ani jednej ryby. Anastasius postanowił wyjaśnić zagadkowe zdarzenie i znalazł na wyspie kamień z napisem informującym, że był tu kiedyś gaj bóstwa zwanego Vullgorem.
Zaintrygowany sprawdził, że Vullgor był bogiem ognia i zniszczenia, a co najważniejsze - posiadał magiczny młynek, , nazywany „narzędziem Vullgora”, dzięki któremu mógł każdy metal przemienić w złoto.
Anastasius ruszył więc na poszukiwania tajemniczego bóstwa, które pokonać można było tylko podstępem, oraz udał się do złotej wieży, gdzie miał znajdować się magiczny młynek. Czym się to wszystko skończyło, dowiedzieć się można we wspomnianym zbiorze sześciu opowiadań.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/legendy-alrunu/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Legendy Alrunu"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl