Natchnienie

| Dodano: 14 grudzień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Mówią, że wiersz może być jak diamencik, rzucony na proch szarej rzeczywistości.
Coś w tym jest, bo kiedy zanurzamy się w lekturze poetyckich miniatur, to przed nami odkrywa się piękno duszy autora. „Natchnienie” to zbiór wierszy pisany emocjami, pisany pod wpływem impulsu - i ten wyjątkowy akt zamknięty w strofach, niczym kadr sceny filmowej, autorka daje czytelnikowi.
Czytając wiersze Pani Ewy, przenieśmy się do chwil uchwyconych i zatrzymanych. Nasza wyobraźnia niech dokona ich wizualizacji.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/natchnienie_p1089 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Natchnienie"

Opinia

Awatar użytkownika

Wiersz to słowem wyrażone uczucie, Poezja to myśli niewypowiedziane.
Zebrane w tomiku wiersze są z całą pewnością „subtelne i pełne wrażliwości”. Proste i ciepłe zarazem, od razu można zrozumieć „ co autor miał na myśli”. Z całą pewnością zostajemy przeniesieni do chwil uchwyconych i zatrzymanych...

Pierwszy tomik poetki to Poezja z rękawa. Tomik Natchnienie to kontynuacja pierwszej części, ponieważ wcześniejszy był pisany z perspektywy młodej dziewczyny, obecny to przemyślenia kobiety dojrzałej.

Ten kto uwielbia poezję, nie zawiedzie się i będzie częściej do niej wracał.

5 marzec 2020 20:12

Opinia

Awatar użytkownika

Tomik wierszy autorstwa Ewy Oleksiuk zatytułowany „Natchnienie” to zapis ulotnych emocji złapanych i uwiecznionych na kartach papieru. Emocji szczerych, prawdziwych i skłaniających do wielu refleksji. A także do zadumy nad ludźmi, nad uczuciami i nad wiarą – zarówno tą pokładaną w drugim człowieku, jak również tą dedykowaną Bogu.
Ewa Oleksiuk być może tym tomikiem nie zaskakuje, jednak zawarte tutaj wiersze opowiadają o pewnych uniwersalnych sprawach, które aktualne są w zasadzie zawsze. Mowa o miłości, o tęsknocie, o wierze, a także o nadziei – nadziei między innymi na to, że wszystko będzie dobrze, a to co utracone powróci. Sporo tutaj nostalgii, ale takiej powiedziałbym zdystansowanej, dojrzałej, której daleko do świeżej rozpaczy. Emocje oglądane z takiego perspektywy jak ta zaprezentowana przez autorkę są głębsze, bogatsze, a także – chociaż niejednokrotnie są one smutne – piękne.
„Natchnienie” w bardzo wielu miejscach odwołuje się do Stwórcy oraz do wiary w Niego. Intencjonalnie jest to bardzo czyste i szczere odwoływanie się w wykonaniu autorki, odwołaniom do Boga bardzo daleko jest tu bowiem do jakiegoś fanatyzmu, czy bezrefleksyjności. To dobrze, taki przykład czystej wiary zawartej w przeżyciach podmiotu lirycznego jest bardzo budujący. Czysta wiara jest zawsze prawdziwa i szczera.
Jak to zazwyczaj w przypadku wierszy bywa, i tym razem skłaniają one do refleksji i przemyśleń. Za ten efekt można bez wątpienia lubić każdego rodzaju poezję; pomaga ona się zdystansować, zwolnić, pomyśleć, zastanowić się. A także przeanalizować sobie sedno uczuć i odczuć o których pisze autorka – a te są uniwersalne dla każdego czytelnika. Warto tego doświadczyć.
Rzadko miewam w rękach poezję, jeśli jednak już ona do mnie trafi, to z reguły ją polecam. Znawcą może nie jestem, ale potrafię rozpoznać coś wartościowego. Takim właśnie mianem mogę z ręką na sercu określić zbiór pt. „Natchnienie”.

4 marzec 2020 10:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl