Opinie o książce: "Pod innym niebem"

Okładka
Obyczajowa powieść o heroicznej, pełnej trudnych życiowych dylematów i wyborów, walce. Spróbuj wyobrazić sobie najtrudniejszą z możliwych sytuacji. Taką, z której zdaje się nie być wyjścia. Wiadomość o nieplanowanym dziecku, którego narodziny mogą pokrzyżować plany zawodowe i studenckie, mężczyznę, który wypiera się ojcostwa, brak miłości i wieczne problemy finansowe. Gdy wszystkie te perturbacje spadną na jedną osobę, mamy do czynienia ze swego rodzaju jednostkowym końcem świata. Dorota ma jednak szanse poradzić sobie z tym wszystkim, bo nieoczekiwanie dowie się, że w połowie jest Niemką i spadkobierczynią ogromnego majątku po...

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
Iwona Trojan Lajdis.pl
(anonimowy)

„Pod innym niebem” to historia jak z bajki. Chyba każdemu z nas zaświeciłyby się bowiem oczy z radości na widok sporej ilości zer na naszym koncie i możliwości, jakie daje bogactwo. „Na co ja wydałabym taką sumę?” – pytałam siebie na początku lektury. -„I czy miałabym odwagę, jak bohaterka, porzucić wszystko i przenieść się dla pełnego portfela, hen, hen na Czarny Ląd?” „Pieniądze dają siłę i wolność” – oświecają Dorotę jej rozmówcy. Czy zapewniają też pełnię szczęścia? Kto przeczyta powieść Ewy Lenarczyk do końca, być może uzyska na to pytanie zadowalającą odpowiedź.

„Pod innym niebem” to niebanalna, wielowątkowa, interesująca, barwna i godna uwagi lektura. Śledzenie perypetii głównych bohaterów wciąga i ciekawi, a liczne podróże i miejsca, jakie odwiedzają wykreowane przez autorkę postacie, pozwalają przenieść się w naprawdę fascynujące zakątki naszego globu. Osiemnaście rozdziałów publikacji czyta się szybko. Od książki trudno się bowiem oderwać. Wykreowany przez Ewę Lenarczyk świat hipnotyzuje, urzeka, olśniewa. Ileż w powieści jest blichtru, przepychu i klejnotów! To naprawdę robi wrażenie! „Pod innym niebem” to utwór, który może zagwarantować jego odbiorcom wspaniałą literacką rozrywkę. Kto szuka oryginalnej, wyrazistej i rozbrajającej lektury, nie powinien być rozczarowany po zaznajomieniu się z wytworem pióra pani Ewy. Refleksja, humor, romantyczne uniesienia i karuzela emocji – gratis. Polecam.

Pełna recenzja na stronie http://dlalejdis.pl/artykuly/pod_innym_niebem_recenzja

15 kwiecień 2019 11:22

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
zaczytana malwa
(anonimowy)

"Pod innym niebem" Ewy Lenarczyk to bardzo dobrze napisana historia Doroty, która otrzymuje wielki spadek daleko od domu, bo aż w RPA. Kobieta wraz z córką udaje się w podróż do odległego kraju i od razu czuje się nie na miejscu. Brak znajomości języka, nie znajomość etykiety i brak pewności siebie to tylko niektóre z problemów zaprzątających jej głowę. Wielki i bogaty świat jest dla niej przytłaczający, a poznany zarządca domu wywołuje w Dorocie nieprzychylne odczucia. Cała książka poświęcona jest przystosowywaniu się do nowych zasad i przemianie z prostej kobiety w damę z wyższych sfer.

Pełna recenzja na stronie https://www.instagram.com/p/BwB4RxMh7f3/

15 kwiecień 2019 10:22

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
czytam jak chcę
(anonimowy)

"Pod innym niebem" to powieść, w której główna bohaterka musi borykać się z licznymi dylematami i wspomnieniami z przeszłości. Jako pięćdziesięcioletnia kobieta w swoim życiu doświadczyła już wielu rzeczy, te doświadczenia wywarły na niej wpływ, który nawet po zmianach które nastąpiły w jej życiu nie zmienił jej całkowicie. Jako kobieta mająca liczne przyzwyczajenia, nawyki, otoczona wysokim murem, wraz z przeprowadzką na drugi koniec Świata otwiera się na nowych ludzi i nowe doświadczenia. Odnajduje się w nowych realiach, w towarzystwie z wyższych sfer, wcielając się w nową rolę, którą zesłał jej los.

Książka warta przeczytania, napisana przystępnym językiem. Myślę, że spodoba się każdemu :)

Pełna recenzja na stronie https://czytamjakchce.blogspot.com/2019/03/14-przedpremierowo-stare.html

15 marzec 2019 09:57

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
zouza czyta
(anonimowy)

"Pod innym niebem" Ewy Lenarczyk to bardzo fajna, lekka lekturka ?

Dorota, kobieta po czterdziestce, wiedzie spokojne, zwyczajne życie u boku swej dorosłej córki Dominiki oraz Pawła, mężczyzny którego zaręczyny odrzuciła i żyją sobie w luźnym związku już parę lat.
W pracy Doroty ciągle panuje chaos i napięta atmosfera przez szefową, która znęca się psychicznie nad swoimi pracownikami.
Życie Doroty, to życie przeciętnego człowieka, gdzie pieniędzy wystarcza prawie na opłacenie rachunków, wyżywienie i małe zachcianki.


Pewnego dnia, kobieta otrzymuje pismo, które zmienia życie matki i córki o 180 stopni.
Okazuję się, że Dorota jest jedyną spadkobiercą ogromnego majątku po swoich przodkach! Luksusowa posiadłość w Afryce, własność hotelu w Paryżu, udziały w poważnych firmach i wspólnictwo w Egipcie! Kobiety stawiają wszystko na jedną kartę, i po załatwieniu wszystkich formalności opuszczają swój rodzinny kraj, tym samym Pawła i ruszają w podróż w nieznane. Matka z córką muszą szybko nauczyć się życia w luksusie, co wcale nie jest takie proste. Nieznajomość języka angielskiego Doroty, nie ułatwia sprawy.


Kobieta czuje się adorowana ciągle przez mężczyzn, a pewien mężczyzna z którym jest zmuszona przebywać niemal codziennie, nie ułatwia jej myśleć racjonalnie w tak poważnej sytuacji, w jakiej się znalazła.
Czy życie w tak innym świecie w którym żyły dotychczas, nie przytłoczy kobiet i czy będą potrafiły odnaleźć się w życiu, o którym nigdy nawet nie śniły?

Jeśli macie ochotę na coś lekkiego, zabawnego - polecam? świetnie się bawiłam, czytając tę książkę.


Pełna recenzja na stronie https://www.instagram.com/p/BuvcvZ_h7x1/

8 marzec 2019 13:08

Opinia

recenzja przedpremierowa

Awatar użytkownika
czytamm duszkiem
(anonimowy)

Nie sposób się zmęczyć czy nudzić „Pod innym niebem”. Autorka pisze bowiem prostym językiem, nierzadko potocznym, a uwagę czytelnika przykuwa obrazowo ukształtowanymi scenami, przez co książki się nie czyta, a ogląda jak film. Wyobraźnia rysuje sceny rodem jak z dużego ekranu, a przed oczami jawi się namacalny wprost obraz, który przenosi nas w sam środek akcji. Ponadto fabuła obfituje w niemało atrakcyjnych wydarzeń. Podróżujemy, odkrywamy nowe miejsca, przebywamy a to w stylowych wnętrzach kolonialnych rezydencji, a to innym razem w eleganckich salonach (przecież uprzedzałam, że zaczyna się wersja lux). A do tego jeszcze Ewa Lenarczyk funduje nam sporo potknięć lub wpadek z udziałem bohaterów, które prowadzą do zabawnych sytuacji spowodowanych najczęściej odmiennością kulturową czy obawami wynikającymi ze zwykłych kompleksów. Żyjemy w takich czasach, że nie może też zabraknąć gry pozorów. I jak w tym wszystkim ma się odnaleźć szara gąska z odległej Polski? Jak zarządzać międzynarodową korporacją, skoro wokół same pułapki? Czy w tym wieku (dla niektórych to prawie dinozaur) warto zaczynać wszystko nie dość, że od nowa, to jeszcze w zupełnie innym miejscu, z obcymi ludźmi i na odmiennych zasadach?


Pod innym niebem” to historia o wewnętrznych dylematach i próbach uładzenia się z przeszłością. Dojrzała bohaterka popełniająca błędy jest bardzo realistyczna, a obserwując jej potyczki z samą sobą i własnym poczuciem niższości, sekundujemy jej w zmaganiach o odnalezienie się w nowych realiach. Bo kto by nie chciał, by ta historia nie znalazła szczęśliwego finału? A gdy tę słodko-gorzką atmosferę autorka podsypie szczodrze emocjami, które miejscami aż kipią, to wyłania się obraz zapowiadający cały szereg przyjemnych chwil podczas lektury.


Pełna recenzja na https://czytamduszkiem.blogspot.com/2019/02/recenzja-przedpremierowa-pod-innym.html

20 luty 2019 11:28

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl