Opinie o książce: "Biegnij z głową!"

Okładka
Książka Marcina Ignacyka skierowana jest do początkujących biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił w biegu na orientację. Oprócz charakterystyki biegów z mapą, w książce znajdziemy informację o przygotowaniach do zawodów, metodach nawigacji oraz wskazówkach treningowych. Po przeczytaniu książki pierwszy jak i każdy kolejny bieg na orientację będzie wielką przyjemnością oraz pasmem świadome podejmowanych decyzji nawigacyjnych.

Opinia

Awatar użytkownika
sniper

Jako początkujący biegacz muszę przyznać, że ebook sprawdził się bardzo dobrze. Planuję wystartować w tego typu imprezie i wiem, że dzięki informacjom zawartym w ebooku bez wątpienia będzie mi łatwiej:)

14 kwiecień 2016 14:46

Opinia

biegnaorientacje.pl

Awatar użytkownika
Łukasz Charuba
(anonimowy)

Dużo cennych informacji odnośnie zalet bno i kwestii treningowych.

Mam kilka wątpliwości odnośnie samej dyscypliny. Książka rzeczywiście mówi o różnych formach "biagania z głową". Bieg na orientację jest tutaj trochę szerzej pokazany, choć w sensie właściwym bieg na orientację jest dyscypliną sportową, należy do dyscyplin olimpijskich, ale nie ma go w programie igrzysk. Odbywa się na dystansach sprinterskich, średnim, klasycznym i długim, od kilku do kilkunastu max ponad 20 km. Wszystko powyżej, zadania na trasie to już nie bieg na orientację, tylko właśnie wspomniane rajdy i marsze, a w książce ta różnica jest trochę rozmyta.

Podobnie kwestia perforatorów, w tej chwili każde zawody ogólnopolskie i gro miejskich odbywa się na elektronicznym systemie, a perforatory ewentualnie na treningach i właśnie marszach na orientację czy rajdach na orientację, które nie są już biegiem na orientację. Podobnie przedstawiona trasa do bno też składa się z kątów ostrych, a to podstawowa zasada budowy tras do biegu na orientację, że takowe nie występują.

14 kwiecień 2016 08:18

Opinia

biegaj z mapą - liczy sie dobra orientacja

Awatar użytkownika
biegajacamama
(anonimowy)

Ebook bardzo przydatny, szczególnie dla początkujących. Wniosek jest jeden - najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu.

13 kwiecień 2016 14:26

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl