Biegnij z głową!

| Dodano: 11 kwiecień 2016 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka Marcina Ignacyka skierowana jest do początkujących biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił w biegu na orientację. Oprócz charakterystyki biegów z mapą, w książce znajdziemy informację o przygotowaniach do zawodów, metodach nawigacji oraz wskazówkach treningowych. Po przeczytaniu książki pierwszy jak i każdy kolejny bieg na orientację będzie wielką przyjemnością oraz pasmem świadome podejmowanych decyzji nawigacyjnych.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/biegnij-z-glowa_p525 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Biegnij z głową!"

Opinia

Awatar użytkownika

Jako początkujący biegacz muszę przyznać, że ebook sprawdził się bardzo dobrze. Planuję wystartować w tego typu imprezie i wiem, że dzięki informacjom zawartym w ebooku bez wątpienia będzie mi łatwiej:)

14 kwiecień 2016 14:46

Opinia

biegnaorientacje.pl

Awatar użytkownika

Dużo cennych informacji odnośnie zalet bno i kwestii treningowych.

Mam kilka wątpliwości odnośnie samej dyscypliny. Książka rzeczywiście mówi o różnych formach "biagania z głową". Bieg na orientację jest tutaj trochę szerzej pokazany, choć w sensie właściwym bieg na orientację jest dyscypliną sportową, należy do dyscyplin olimpijskich, ale nie ma go w programie igrzysk. Odbywa się na dystansach sprinterskich, średnim, klasycznym i długim, od kilku do kilkunastu max ponad 20 km. Wszystko powyżej, zadania na trasie to już nie bieg na orientację, tylko właśnie wspomniane rajdy i marsze, a w książce ta różnica jest trochę rozmyta.

Podobnie kwestia perforatorów, w tej chwili każde zawody ogólnopolskie i gro miejskich odbywa się na elektronicznym systemie, a perforatory ewentualnie na treningach i właśnie marszach na orientację czy rajdach na orientację, które nie są już biegiem na orientację. Podobnie przedstawiona trasa do bno też składa się z kątów ostrych, a to podstawowa zasada budowy tras do biegu na orientację, że takowe nie występują.

14 kwiecień 2016 08:18

Nowa opinia

Recenzje dla: "Biegnij z głową!"

Biegnij co sił.. ale z głową ;)

„Biegnij z głową” to poradnik Marcina Ignacyka, który stanowi jedną z nielicznych propozycji literatury sportowo-rekreacyjnej, opisującej i przybliżającej czytelnikowi biegi na orientację. Jako dyscyplina sportowa, a zarazem przestrzeń rekreacyjna, trzeba zauważyć, iż staje się coraz bardziej popularna i dostępna. Coraz więcej takich imprez odbywa się na świecie i w Polsce. Mogą w nich uczestniczyć profesjonaliści i amatorzy, ludzie dorośli, młodzież i dzieci, a nawet całe rodziny. Można biegać indywidualnie,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl