Opinie o książce: "Polak w krainie d'Artagnana"

Okładka
Wojciech Szczygieł to młody polski dziennikarz wyeksportowany do Francji na roczny staż zawodowy w redakcji francuskiego czasopisma. W tym czasie ma szlifować język oraz poznawać kulturę, tradycję i życie Francuzów, a następnie relacjonować swoje spostrzeżenia i obserwacje w formie artykułów prasowych. Lesław Tur to autor powieści „Polak w krainie d’Artagnana”, w której stworzył fikcyjną sylwetkę wymienionego już głównego bohatera – Wojciecha Szczygła, a ten z kolei jednocześnie pełni rolę narratora i opisuje okoliczności swojego pobytu z punktu widzenia perypetii osobistych i dziennikarskiego fachu. Utwór jest przede wszystkim beletrystyczną...

Opinia

Awatar użytkownika
recenzentkania

Książka „Polak w krainie d’Artagnana” to wiele małych, wesołych i poważnych historii dotyczących różnorodnych aspektów polskiego i francuskiego życia, połączonych wspólną fabułą. 

Nie znasz Francji??? – przeczytaj, by docenić to co polskie. A może ta opowieść stanie się już tylko pretekstem do pokazania różnic między kobietami a mężczyznami? Sam to oceń. Życzę przyjemnej lektury!!!

20 kwiecień 2016 12:22

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl