Monopolowe pamiętniki

| Dodano: 29 luty 2016 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Monopolowe pamiętniki” Tomasza Więsaka to pełna patologicznych wątków powieść przedstawiająca wydarzenia z życia osób, które za sprawą nałogu alkoholowego sięgają prawdziwego dna. Swoje życie traktują, jak jedną wielką zabawę, w której liczy się tylko „ubarwianie” szarości każdego dnia napojami wysokoprocentowymi.

Fabuła powieści rozgrywa się na jednym z gdańskich blokowisk, a konkretnie w sklepie monopolowym oraz w jego pobliżu. To właśnie tam spotykają się główni bohaterowie, nałogowi alkoholicy, którzy wymieniają między sobą własne poglądy i dzielą się opowieściami o swoich przeżyciach. Wszystko widziane jest oczami sprzedawcy sklepu monopolowego. Dla głównych bohaterów to miejsce spotkań jest niczym „świątynia”, w której płynie alkoholowe „źródło”, z którego spożywanie jest dla nich sensem życia.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/monopolowe-pamietniki_p513 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Monopolowe pamiętniki"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Monopolowe pamiętniki"

losy ludzi, którzy zagubili się w swoim nałogu

„Monopolowe Pamiętniki” to pełna patologicznych wątków powieść przedstawiająca wydarzenia z życia osób, które za sprawą nałogu alkoholowego sięgają prawdziwego dna, ale nic sobie z tego nie robią, traktując własne życie jak jedną wielką zabawę, w której liczy się tylko „ubarwianie” szarości każdego dnia napojami wysokoprocentowymi. Do postaci tych należą: Zapoja – były kryminalista, będący bezrobotnym z wyboru, pozostający na utrzymaniu swojej matki; Bokser – rencista i zawadiaka; Bodziu – złodziej chorujący...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl