Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności

| Dodano: 19 sierpień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka zawiera treści o tematyce judeochrześcijańskiej, mogące obrażać uczucia religijne i estetyczne niektórych osób. Jeśli jesteś jedną z nich nie czytaj jej.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad religią chrześcijańską? Nad jej genezą i skutkiem na religie rodzime (sądy boże, inkwizycje, wyprawy krzyżowe)? Czy zadawales pytania do Boga, które pozostały bez odpowiedzi? Zastanawiałeś się sensem życia człowieka i jego rolą w środowisku? W swojej książce, autor We Les na te i inne tematy, wypowiedział się z punktu widzenia świadomego człowieka.

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwszą Autor nazwał - Kruk i zapisane są w niej podstawowe informacje, jakie trzeba wiedzieć o pogańskich imperiach, które miały niezwykłe osiągnięcia cywilizacyjne, jak i wyjątkowe wierzenia rodzime. Druga część, nazwana - Wilk - opisuje chrześcijaństwo od powstania po dziś dzień ze wszystkimi okrucieństwami, jakie ta religia przysporzyła światu. Druga część napisana została na podstawie faktów historycznych oraz przemyśleń autora. Zawiera ona również pytania do Boga oraz cytaty słynnych ludzi, którzy podobnie jak autor interpretowali religię chrześcijańską i świat. Trzecia część - Sęp - napisana jest w formie opowiadania o życiu współczesnym. We Les wykorzystał w tym celu fikcyjnego bohatera. Część ta zawiera rozmaite patologiczne sytuacje określające relację Człowiek-Bóg.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/religie-a-realia-przez-wieki-minione-do-wspolczesnosci_p257 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności"

Opinia

Słowianie i religie

Awatar użytkownika

Zainteresowała mnie ta książka ponieważ interesuję się sprawami kultury i religii. Książka porusza szereg tematów związanych z współczesna nam dominującą religią i z religiami dawnymi. Niewątpliwie książka kontrowersyjna ale przez to bardzo ciekawa.

11 grudzień 2013 13:41

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl