ADHD nie istnieje. Cała prawda o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

| Dodano: 13 maj 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Według ostatnich danych u 6,4 mln dzieci w wieku od 4 do 17 lat zdiagnozowano zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Podczas gdy wielu sceptyków wierzy, że ADHD jest wymysłem firm farmaceutycznych, objawy deficytu uwagi i nadpobudliwości są zbyt realne dla milionów osób, które często nie mogą funkcjonować bez leczenia. Jeśli ADHD nie istnieje, co jest przyczyną tych zaburzeń?

W tej przełomowej i kontrowersyjnej książce, neurolog dr Richard Saul, pochyla się nad coraz częściej diagnozowanym u dzieci i dorosłych zaburzeniem, znanym jako ADHD.

Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w leczeniu pacjentów z symptomami ADHD, stawia szokującą tezę, że nie jest ono chorobą samą w sobie, ale sumą objawów ponad 20 innych zaburzeń psychicznych i fizycznych.

Prowokacyjny i niezwykle cenny przewodnik dla rodziców, pracowników szkoły i lekarzy, którzy zajmują się osobami z objawami ADHD. (“Kirkus Review”)
…przystępna, szczegółowa i dobrze udokumentowana lista objawów dla tych, którzy diagnozują ADHD. Niezbędne dla rodziców i nauczycieli.
——–

Dr Richard Saul jest profesorem, lekarzem, badaczem i osobowością radiową. Przez ponad pięćdziesiąt lat łączył swoje kliniczne i naukowe doświadczenie praktykując behawioralną neurologii i rozwoju. Pełnił funkcję przewodniczącego wydziału pediatrii w Szpitalu Highland Park i dyrektora medycznego HMO w North Suburban Chicago.

Dr Saul był najlepszym lekarzem w Chicago w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Jego prace zdobyły uznanie w US News & World Report. Jest członkiem American Academy of Pediatrics i American Academy of Neurology.

Źródło: opis wydawcy

Dostępna w

Opinie o: "ADHD nie istnieje. Cała prawda o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi."

Nowa opinia

Recenzje dla: "ADHD nie istnieje. Cała prawda o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi."

Czyżby ADHD nie istniało !?

Na temat ADHD mówi się nie od dziś, i chyba istnieje taka realna potrzeba skoro około  6,4 mln dzieci w wieku od 4 do 17 lat spotyka się z diagnozą- zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Oczywiście nie wszyscy zagłębiają się w tematykę, uznając, że problem nie istnie lub, że każde dziecko, które lubi psocić, czy stwarza problemy wychowawcze ma ADHD. Przyznać trzeba, że problem jednak istnieje nawet jeżeli prawdą jest, iż jednostka została wymyślona na potrzeby firm farmaceutycznych. Zbyt wiele dzieci...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy