Opinie o książce: "Transplantacja duszy"

Okładka
„Transplantacja duszy”, to trochę political fiction, ale przede wszystkim dobrze napisany thriller science fiction. Bohaterką powieści jest polska dziennikarka, Celina, która z powodów politycznych ucieka z Polski do Niemiec. Ucieka przed władzą Unii Globalnej Świadomości, rządzącej w Polsce, a w Europie Zachodniej już zdelegalizowanej. Jednak macki agentów, zwanych manipulatorami rozciągnięte są na całym świecie. Wyszukują ludzi czystych moralnie i próbują wyciągnąć z ich mózgów tajemniczy kod. "Eksperymentowali na ludziach, sądząc, że w ten sposób dotrą do prawd i faktów zakodowanych w… jakby to powiedzieć, żebyś zrozumiała…...

Opinia

Wspaniała powieść!!!

Awatar użytkownika
Czytam Książki

„Transplantacja duszy” nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością ”, Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej. Przeżyłam miłe zaskoczenie, spotykając się z dobrze napisaną książką, z interesującą fabułą i aluzjami politycznymi, które możemy odczytać tylko my, Polacy.


Odnosiłam wrażenie, że autorka próbuje może nie rozliczyć się, ale z pewnością gorzko skomentować proces transformacji ustrojowej w Polsce, oczywiście w sposób aluzyjny, gdyż akcja powieści toczy się w Europie przyszłości. Kamieniecka pisze sprawnym, sugestywnym językiem, a kreślone przez nią obrazy i sytuacje na długo zostają w psychice. Tak, na pewno nie jest to książka, o której zapomina się zaraz po przeczytaniu ostatniego zdania. Zachęcam do lektury.

4 grudzień 2014 13:53

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl