Transplantacja duszy

| Dodano: 3 grudzień 2014 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Transplantacja duszy”, to trochę political fiction, ale przede wszystkim dobrze napisany thriller science fiction. Bohaterką powieści jest polska dziennikarka, Celina, która z powodów politycznych ucieka z Polski do Niemiec. Ucieka przed władzą Unii Globalnej Świadomości, rządzącej w Polsce, a w Europie Zachodniej już zdelegalizowanej. Jednak macki agentów, zwanych manipulatorami rozciągnięte są na całym świecie. Wyszukują ludzi czystych moralnie i próbują wyciągnąć z ich mózgów tajemniczy kod.

"Eksperymentowali na ludziach, sądząc, że w ten sposób dotrą do prawd i faktów zakodowanych w… jakby to powiedzieć, żebyś zrozumiała… w świadomości genetycznej, które chcieli wykorzystać do swych zbrodniczych celów.
Manipulatorzy usiłują zastąpić ich swoimi, „wybranymi” poprzez ingerencję w ich świadomość, i w ten sposób zasiedlić swoimi ludźmi jakąś wspaniałą planetę, na której stworzą nową cywilizację, gdy już całkiem zniszczą Ziemię. Ponoć dokonują czegoś w rodzaju transplantacji duszy z ciał umierających swoich ludzi do ciał młodych osób, których świadomość zostaje zniweczona. Inwigilacja, wchodzenie do mieszkania i wykradanie twoich rzeczy, były im potrzebne do praktyk prowadzących do opanowania twojej świadomości."

A może to tylko wyobraźnia Celiny, wynikające z jej rozdwojonej jaźni?

W „Transplantacji duszy” ciekawe jest również to, że nic nie jest dopowiedziane do końca. Autorka zostawia czytelnikowi przestrzeń na refleksję i w pewnym sensie na dopisanie sobie zakończenia.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/transplantacja-duszy_p392 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Transplantacja duszy"

Opinia

Wspaniała powieść!!!

Awatar użytkownika

„Transplantacja duszy” nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością ”, Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej. Przeżyłam miłe zaskoczenie, spotykając się z dobrze napisaną książką, z interesującą fabułą i aluzjami politycznymi, które możemy odczytać tylko my, Polacy.


Odnosiłam wrażenie, że autorka próbuje może nie rozliczyć się, ale z pewnością gorzko skomentować proces transformacji ustrojowej w Polsce, oczywiście w sposób aluzyjny, gdyż akcja powieści toczy się w Europie przyszłości. Kamieniecka pisze sprawnym, sugestywnym językiem, a kreślone przez nią obrazy i sytuacje na długo zostają w psychice. Tak, na pewno nie jest to książka, o której zapomina się zaraz po przeczytaniu ostatniego zdania. Zachęcam do lektury.

4 grudzień 2014 13:53

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl