Dziewczyna, która słyszała kolory

| Dodano: 21 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Akcja książki rozgrywa się w dwóch planach czasowych i przestrzennych: we współczesnym Nowym Jorku i w faszystowskich Niemczech na chwilę przed wybuchem drugiej wojny światowej.

Lauren O’Farrell poszukuje bezcennych obrazów skradzionych przez nazistów podczas II wojny światowej. Potrzebuje informacji o Hannie Fletcher, wybitnej znawczyni sztuki, oskarżanej o kolaborację z Hitlerem. Kobietę wyróżniało specyficzne schorzenie, będące jednocześnie pewnym darem – synestezja, która sprawiała, że doświadczenia jednego zmysłu, np. wzroku, wywoływała doświadczenia charakterystyczne dla innych zmysłów. Hanna była „dziewczyną, która słyszała kolory” i jako eksperta zatrudnił ją sam Führer. Kiedy jednak O’Farrell dociera do córki Hanny, osiemdziesięciodwuletniej Isabelli, jej wina przestaje być dla niej tak oczywista… Przy okazji Lauren zupełnie nieoczekiwanie odkrywa, że pewne bezcenne dzieło sztuki zdegenerowanej, uważane za bezpowrotnie zaginione podczas wojny, ocalało i znajduje się w posiadaniu starszej pani.

Dostępna w

Opinie o: "Dziewczyna, która słyszała kolory"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl