Karuzela samobójczyń

| Dodano: 7 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Uniwersytet Cambridge sceną zbrodni doskonałych: morderstw bez mordercy. Ofiary zabijają się same…

Uniwersytetem Cambridge wstrząsa seria tajemniczych samobójstw. Kilkanaście dziewczyn odebrało sobie życie – w gwałtowny, krwawy, makabryczny sposób. Doktor Evi Oliver, uniwersytecki psychiatra, jest pewna, że to nie zbieg okoliczności…

Do Cambridge przyjeżdża Lacey Flint. Prowadzi śledztwo, udając studentkę. Niebawem ktoś zaczyna ją straszyć, wykorzystując jej najskrytsze lęki.

Wkrótce Lacey zaczynają dręczyć koszmary…

Bolton prowadzi nas w niepokojący świat psychologicznej manipulacji i zadaje zatrważająco realne pytanie: czy można przestraszyć kogoś na śmierć?

„Sunday Express”

S.J. (Sharon) Bolton w ostatnich czterech latach stała się jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek. Jej literackie psychologiczne kryminały wydawane w 16 krajach są laureatami i finalistami międzynarodowych nagród, m.in. CWA Gold Dagger, Barry Award, International Thriller Writers Best First Novel, Mary Higgins Clark oraz francuskiej Prix du Polar. W 2013 jej twórczością zainteresowało się Hollywood. Powieść Sacrifice jest już filmowana.

W swoich mocnych, nastrojowych, ale finezyjnych kryminałach S.J. Bolton buduje wielowarstwową intrygę, narastające napięcie, atmosferę tajemnicy. Realistycznie, ale nie epatując okrucieństwem, oddaje brutalne zbrodnie i policyjne procedury. Tworzy złożone portrety psychologiczne bohaterów i myląc tropy, zręcznie bawi się domysłami czytelnika.

Dostępna w

Opinie o: "Karuzela samobójczyń"

Opinia

Zbrodnie psychiczne

Awatar użytkownika

Autorka tego kryminału aktywnie bawi sie domysłami czytelnika. Widac że ma dobre przygotowanie psychologiczne i przez to powieść jest pełna domysłów i zagadek, które zmieniają sie jak w kalejdoskopie.

8 pażdziernik 2014 11:11

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl