Zwrotnik Ukraina

| Dodano: 17 wrzesień 2014 | Dodana przez: Jowita Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Autorzy: Jurij Andruchowycz, Jewgienija Biełorusiec, Alisa Ganijewa, Wilfried Jilge, Tania Malarczuk, Kateryna Miszczenko, Katia Pietrowska, Martin Pollack, Jurko Prochaśko, Mykoła Riabczuk, Timothy Snyder, Andrzej Stasiuk, Anton Szechowcow, Serhij Żadan.

Tł. H. Jankowska, M. Petryk, P. Jarosz, K. Kotyńska, K. Niedenthal, A. Rosenau, A. Sowińska

„Idę na Majdan. Kto idzie ze mną?” – napisał na Facebooku ukraiński dziennikarz Mustafa Najem w listopadzie 2013 roku. Z lokalnej demonstracji przeciwko autokratycznej decyzji prezydenta Janukowycza o nieratyfikowaniu umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską powstał ogólnokrajowy ruch.

Zwrotnik Ukraina to wyjątkowy zbiór esejów, w którym pisarze, historycy, socjologowie, świadkowie wydarzeń opowiadają o dniach, które zapisują się właśnie na kartach historii Ukrainy, zmieniając przyszłość świata.

Źródło: Wydawnictwo Czarce

Dostępna w

Opinie o: "Zwrotnik Ukraina"

Opinia

Ukraina i Majdan

Awatar użytkownika

Książka przybliżająca wydarzenia na Ukrainie, które doprowadziły do zmiany sytuacji w Europie. Bohaterowie i świadkowie Majdanu i towarzyszących mu wydarzeń dzieki tym esejom staja się bliżsi i bardziej zrozumiali.

19 wrzesień 2014 11:15

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku