Ułaskawienie

| Dodano: 22 lipiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Ustępujący ze stanowiska prezydent USA ulega naciskom dyrektora CIA i w ostatnich godzinach urzędowania ułaskawia Joela Backmana, waszyngtońskiego prawnika po pięćdziesiątce, skazanego na dwadzieścia lat więzienia za rzekomą zdradę stanu. Backman był wcześniej potężnym lobbystą, działającym na rzecz obcych rządów, ogromnych korporacji, bogatych firm. Stracił wszystko, łącznie z wolnością, ponieważ podjął się pośrednictwa w sprzedaży oprogramowania, dającego kontrolę nad supertajnym i niespotykanie zaawansowanym technologicznie szpiegowskim systemem satelitarnym. Twórcami tego oprogramowania byli trzej pakistańscy informatycy, którzy przypadkiem odkryli istnienie systemu satelitów i włamali się do niego. Schwytany przez FBI Backman nie wyjawił jednak najważniejszego: gdzie są ukryte dyski z hakerskim oprogramowaniem, kontrolującym satelity.

Ułaskawiony Backmanowi zostaje potajemnie przewieziony do Włoch. Ulegając złudnemu wrażeniu, że pod opieką amerykańskich agentów nic mu nie grozi, buduje swoją nową tożsamość. Ale pętla wokół niego się zaciska. Backman orientuje się, że ułaskawienie było podstępem, a CIA prowadzi własną grę, w której on jest jedynie przynętą. Rozpoczyna więc nierówną walkę o życie, mając za przeciwnika agentów z najlepszych organizacji wywiadowczych świata.

Dostępna w

Opinie o: "Ułaskawienie"

Opinia

Sensacja szpiegowska

Awatar użytkownika

Świetna powieść szpiegowska. Z jednej strony bardzo realistyczna a z drugiej doskonale wymyślona przez mistrza gatunku. Polecam całym sercem.

22 lipiec 2014 13:51

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl