Okno z widokiem

| Dodano: 24 czerwiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Okno z widokiem to powieść pełna zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, przez wiele lat skrywane sekrety rodzinne wychodzą na jaw.

Grupa studentów archeologii dokonuje wstrząsającego odkrycia, a policjanci choć nieco niekonwencjonalni wykonują swoja pracę z dużym zaangażowaniem i dobrymi wynikami.

To również opowieść o ciepłej i pełnej miłości relacji pomiędzy wnuczką i babcią, o małomiasteczkowej społeczności i proboszczu, który jest nadzwyczaj otwarty na problemy wszystkich swoich duchowych podopiecznych. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę i prowadzi do zaskakującego finału, w którym czynny udział poza główną bohaterką biorą mieszkańcy Malowniczego i przyjezdni między innymi sędziwy profesor, jego żona, historyk amator, studenci archeologii, pewien przystojny strażnik miejski, przyszywany dziadek Róży, proboszcz i wielu, wielu innych. Książka poza ciekawą akcją nie pozbawiona jest humoru, który jak już się przekonali czytelnicy poprzednich powieści jest nieodłączną częścią twórczości autorki Okna z widokiem.

Okno jest książką, która dla mnie samej była niespodzianką. Tak naprawdę miało jej w ogóle nie być. W planach miałam pracę nad kontynuacją Uroczyska, ba(!) nawet ją zaczęłam. Ale w międzyczasie wpadł mi w ręce fragment tekstu z diabłem w roli głównej, który kiedyś napisałam, ot tak bez żadnego konkretnego przeznaczenia. I okazał się początkiem Okna. Historia sama zaczęła się układać i w żaden sposób nie mogłam jej odłożyć. I tak Wino z Malwiną - trzecia część sagi z Malowniczego - musiało poczekać. Bo jak miałam odmówić diabłu, zapatrzonej w niego dziewczynce, o świętym Antonim już nie wspominając? No po prostu się nie dało...

Źródło: http://magdalenakordel.blogspot.com/p/okno-z-widokiem.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Okno z widokiem"

Opinia

Okno z dobrym widokiem

Awatar użytkownika

"Okno z widokiem" to sympatyczna powieść o charakterze obyczajowym. Mówi ona o zwykłych ludziach i zwykłych sprawach ale czyni to niewątpliwie o w sposób zajmujący i ciekawy. Dobry styl i namalowany słowami obraz prowincjonalnej Polski.

25 czerwiec 2014 10:47

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl