Próba nadziei

| Dodano: 10 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Moje dziesięć lat w malezyjskiej celi śmierci

Dwudziestoletnia Francuzka zakochana bez pamięci…
Był przystojny i bogaty. I wysłał ją na śmierć…

Bestsellerowa, wydana w 21 krajach autobiografia Francuzki aresztowanej za przemyt narkotyków i skazanej na śmierć. W malezyjskim więzieniu spędziła dziesięć lat. Karę śmierci zamieniono na dożywocie na skutek protestów światowych elit intelektualnych i kulturalnych.


Całe życie próbowała żyć. Nie chciała się poddać. Już od nieszczęśliwego dzieciństwa. Ojciec – wojskowy – uznał ją, ale odrzucił. Matka – prostytutka – oddała ją babce. W robotniczym miasteczku w Ardenach Béatrice spała z babką w jednym łóżku w jej jedynym pokoju i żyła marzeniami. O egzotycznych podróżach. Wyrwała się na Daleki Wschód.
27 stycznia 1980 roku Béatrice na lotnisku w Kuala Lumpur szykuje się do odprawy na samolot do Zurychu. Celnicy rozpruwają zieloną walizkę. Ma podwójne dno. A w nim 534 gramy heroiny. Béatrice zapewnia, że walizkę dostała od ukochanego. – Jest Chińczykiem. Mają wziąć ślub… Mężczyzny nigdy nie odnaleziono.
17 czerwca 1982 roku odczytany zostaje wyrok: śmierć przez powieszenie. Dwudziestodwuletnia Béatrice Saubin jest wówczas jedyną Francuzką na świecie skazaną na karę śmierci.
Cała Francja wstrzymuje oddech. „Trzeba uratować Béatrice Saubin” – publikuje petycję „Le Journal du Dimanche”. Podpiszą ją czołowi intelektualiści i ludzie sztuki. Wśród nich: Louis Aragon, Raymond Aron, Gérard Depardieu, Johnny Hallyday, Yves Montand, Jean d`Ormesson, Enrico Macias…

Béatrice Saubin spędziła w malezyjskim więzieniu dziesięć lat piekła. Opisała je w Próbie nadziei. Ta szokująca opowieść stała się bestsellerem sprzedanym w kilkuset tysiącach egzemplarzy nie tylko we Francji.

Dostępna w

Opinie o: "Próba nadziei"

Opinia

Szok i tragedia

Awatar użytkownika

Szokująca książka i w każdym calu prawdziwa. Los bohaterki sledzony był przez światowe media a szczegóły znajdziemy w powieści autorstwa Beatrice Saubin a jednoczesnie bohaterki tragedii w malezyjskiej celi śmierci.

25 czerwiec 2014 13:10

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl