Opinie o książce: "Małe cycki, chudy portfel, czyli w czym problem?"

Okładka
Zamysłem tej książki są przekonania oraz próba przybliżenia Czytelnikowi ich siły rażenia na nasze życie. Ludzka świadomość (i podświadomość), w zasadzie w całej rozciągłości, to magazyn nazbieranych i wyprodukowanych przekonań, począwszy od gustów kulinarnych lub stosunku do owadów, kończąc na niezliczonych aspektach własnej osobowości, cech charakteru, moralności, … Opinie i oceny dotyczące innych ludzi, wnioski z doświadczeń emocjonalnych i społecznych, upodobania, preferencje, … - to wszystko razem stanowi zbiór milionów przekonań, które tworzą dla naszego umysłu swoisty komputerowy program działania. Różnimy się TYLKO i AŻ przekonaniami. Przekonania,...

Zawiera spoilery

Opinia

Książka naprawdę ciekawa

Awatar użytkownika
Klaudia Roman z Olsztyna
(anonimowy)

Książka naprawdę ciekawa. Najprościej rzecz ujmując - taka dla wszystkich! Treść poparta życiowymi przykładami, z którymi wszyscy się spotykamy na co dzień. Prosty i jasny opis w przystępny sposób tłumaczy istotę zagadnień. Ci którzy sięgną po ten tytuł z pewnością znajdą coś dla siebie - mam tu na myśli konstruktywne wnioski. Ci bardziej oczarowani zapewne je zastosują lub przynajmniej zaczną zauważać wskazane sprawy w bieżącym życiu, analizując i interpretując je już nieco inaczej, głębiej.

7 styczeń 2014 09:27

Zawiera spoilery

Opinia

mądrość ludowa i akademicka w pigułce łatwej do przełknięcia

Awatar użytkownika
Renata Grześkowiak

To jest to, co lubię, mądrość ludowa i akademicka w pigułce łatwej do przełknięcia, nawet przez gatunek homo sapiens z gałęzi „leniwcowatych”. Ciekawość książki polega na tym, że oczywiste informacje są w niej przedstawione w formie prostego wywodu, bez zbędnych słów modnie angielszczonych, bez push upu dla podniesienia ich rangi, tylko zwyczajnie, jak usmarkany brzdąc przy spódnicy babki.

Adolf Chrystus, czyli Ryszard Krupiński, otwiera czytelnikowi oczy na popularne i przenoszone z pokolenia na pokolenie wierzenia, powiedzonka i przekonania. Używamy ich wszyscy, nie zadając sobie trudu zastanowienia, czy są one dla naszych dzieci budujące, mobilizujące, czy destrukcyjne…. np. „Dzieci i ryby głosu nie mają”, „z przodu plecy, z tyły plecy…”, „kiedy byłam w twoim wieku to…” No właśnie, co z tym fantem począć, czy jest to dobra forma wprowadzania młodego pokolenia w dorosłe życie, czy oni jako „smarkacze” czują tego samego bluesa, słysząc coś takiego z ust dorosłych pod swoim adresem, czy to tylko nasze chore poczucie humoru odgryza się na młodszych za to, cośmy sami musieli przejść?

30 grudzień 2013 09:58

Opinia

Przekonania...

Awatar użytkownika
emil
(anonimowy)

Książka porusza bardzo ważki temat.Przekonania jakie wyrabiamy w sobie w naszym życiu a które rzutują na nasze zachowanie bardziej niż nam się wydaje. Poznając świat tworzymy w sobie jego odwzorowanie, które jest pewnym uproszczeniem rzeczywistości. Jest to konieczne aby ogarnąć niezwykle złożoną rzeczywistość a te odwzorowania pozostają w nas na dłużej i tak powstają przekonania na prawie każdy temat. Na podstawie nabytych przekonań oceniamy wszystko co nas spotyka potem. Bardzo ciekawa książka.

9 grudzień 2013 14:16

Znajdź nas na Facebooku