Granda zapowiedziana na 20-22 września

Obrazek artykułu
5. edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda zapowiedziana na 20-22 września. Po raz piąty miasto stanie się mekką starszych i młodszych miłośników kryminału.

Pośród plejady pisarzy, dziennikarzy i reportażystów w tym roku na Grandzie pojawią się m.in.: Remigiusz Mróz, Marek Sekielski, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Piotr Borlik, Przemysław Borkowski, Przemysław Semczuk, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska czy Robert Małecki i wielu innych. Z gości zagranicznych zobaczymy Stefana Ahnhema, szwedzkiego pisarza i scenarzystę („Walander”) oraz Brytyjkę Jenny Blackhurst. Ogółem na festiwalu stawi się ponad 60 gości. Pojedynczo, w duetach i większych grupach będą oni przepytywani, odpytywani i przesłuchiwani w kwestii przekraczania kryminalnych granic m.in. przez znane i cenione osobowości medialne: Sylwię Chutnik, Magdę Sobczak, Adama Górczewskiego, Przemka Poznańskiego czy Błażeja Wandtke.


Jak zawsze na Grandzie nie zabraknie tematycznie mrocznych i emocjonalnie wymagających wykładów z serii 18+ prowadzonych przez specjalistów z Uniwersytetu SWPS. Spodziewać się można także prelekcji przygotowanych przez ogólnopolskie autorytety z zakresu antropologii, genetyki czy medycyny sądowej z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej. Razem z profesjonalistami w ramach programu Niepodległa.pl Granda uczci też 100-lecie polskiej Policji. Z tej okazji spodziewane są m.in. pokazy technik kryminalistycznych oraz sprzętu policyjnego. Program dopełni spotkanie z aktorem Mirosławem Haniszewskim, znanym m.in. z serialu „Belfer” oraz wręczenie nagrody za najlepsze opowiadanie kryminalne.


Ale lista atrakcji jest dłuższa. Tradycyjnie Granda zaprosi na galę tegorocznych premier oraz – po raz pierwszy – wręczy nagrodę Czarnego Kapelusza za najciekawszą osobowość literacką minionego roku. Niedzielny poranek zarezerwowany jest dla najmłodszych miłośników Grandy, na których czekać będą animowane spotkania z książkowymi bohaterami i filmami. Uczestnicy festiwalu będą mogli wybierać z bogatego programu kilkudziesięciu spotkań, wykładów i pokazów oraz z całej serii wydarzeń w ramach Stacji Sensacji. Wśród tych ostatnich znajdzie się m.in. spektakl Asz Teatru, muzyczno-teatralna gratka przygotowana przez Towarzystwo im. Henryka Wieniawskiego, wystawa Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej czy wystawy i spotkania w Bibliotece Raczyńskich, bibliotece w Rokietnicy i w poznańskich szkołach. A wszyscy młodzi duchem i umysłem w ramach inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Ekonomicznym będą mogli wziąć udział w dyskusji o tym, jak mózg łaknie sensu i cieszy się z suspensu. Organizatorzy przygotowują także garść niespodzianek, które stopniowo będą odkrywane.


Poznański Festiwal Kryminału Granda potrwa od 20 do 22 września. Główne wydarzenia odbywać się będą w DS. Hanka oraz w Auli Artis. Dokładny plan festiwalu oraz mapa Stacji Sensacji są dostępne na stronie wydarzenia: www.festiwal-granda.pl. Bieżące informacje można też znaleźć na profilu Grandy na Facebooku. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. 


Źródło: booklips.pl   

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl