Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! w Częstochowie

Obrazek artykułu
19 września rozpoczyna się 6. edycja częstochowskiego Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj! Zapraszamy wszystkich miłośników dobrych książek, teatru, sztuk wizualnych, muzyki i nieoczywistych, czytelniczych gier i zabaw.

 Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” 2016 Szósta edycja Festiwalu „Czytaj!” to nowe pomysły, inspiracje i wyzwania. Niezmienny pozostaje jednak fakt, że na tydzień zmieniamy Częstochowę w wielki labirynt słów i literackich kontekstów. Od 19 do 25 września zapraszamy wszystkich miłośników dobrych książek, teatru, sztuk wizualnych, muzyki i nieoczywistych, czytelniczych gier i zabaw.


Ania Wójcik przygotuje specjalnie dla nas festiwalową czytelnię Stacja Czytaj! na Dworcu Głównym PKP. Będziemy kolektywnie czytać hipertekst (Zmrok. Symfonia), grać w grę paragrafową (Zombookie), miejską (W pogoni za królikiem), larpa (Ślub w Westeros) i planszówki. Na zainteresowanych czekają warsztaty teatralne, literackie i introligatorskie. Natomiast w ramach pielęgnowania pięknej tradycji czytania na głos i w towarzystwie Koło Gospodyń Miejskich będzie czytać erotyki, a Sebastian Banaszczyk z Patrycją Sawicką flash fiction. Michał Wilk zabierze nas na literacki spacer po Częstochowie, a Krzysztof Bartnicki opowie o tym, jak graficznie można zmierzyć się z Finnegans Wake. Fani muzyki nie mogą przegapić koncertu nowofalowego Variété, literackiej taperki Krzycha Niedźwieckiego i podróży z Guliwerem w wykonaniu Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Do kina warto będzie wybrać się na Kosmos, gdzie Żuławski dekonstruuje Gombrowicza. Z kolei na teatralnej scenie Marcin Ciężki zmierzy się z tekstami Henryka Grynberga w monodramie Kabaret po tamtej stronie. Oczywiście nie zabraknie również literackich zabaw dla najmłodszych, wymiany książki i klasycznych spotkań autorskich (z Michałem Rusinkiem, Włodzimierzem Nowakiem, Mateuszem Torzeckim, Martą Abramowicz, Mariuszem Urbankiem, Katarzyną Surmiak-Domańską, Kubą Wojtaszczykiem, Mariuszem Czubajem oraz Marcinem Podolcem).


Szczegóły imprezy można śledzić na profilu https://www.facebook.com/czytaj oraz na stronie http://festiwalczytaj.pl/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl