DAKOTA - trzecia i ostatnia część cyklu poświęconego Gdyni

Obrazek artykułu
W zeszłym roku, na 100-lecie Gdyni, ukazały się w MG dwie pierwsze części tryptyku poświęconego temu miastu. Dziś proponuję Państwu trzecią i ostatnią część tego cyklu, pt. Dakota.
W zeszłym roku, na 100-lecie Gdyni,  ukazały się w MG dwie pierwsze części tryptyku poświęconego temu miastu: Dżoker, opowieść o ludziach mieszkających w dynamicznie budującej się i rozwijającej Gdyni lat 30. ubiegłego wieku, a następnie Domino przedstawiająca wojenne i powojenne losy tych samych bohaterów oraz ich potomków.   Dziś proponuję Państwu trzecią i ostatnią część tego cyklu, pt. Dakota.

Lata osiemdziesiąte XX wieku. W życie siedemnastoletniej Aśki wbiega o rok starszy gitarzysta. Dziewczyna wkrótce dołącza do jego zespołu, to czas koncertów w gdyńskim Domu Kultury Kolejarza, gonitw z zomowcami, ale także zbliżających się matur i najważniejszych wyborów życiowych. 

Perypetiom Aśki przygląda się Łucja – jej babka, pamiętająca czasy powstawania Gdyni. Przygląda się również Marek, nieco zgorzkniały, bo ciężko doświadczony małoletnią miłością, młodszy brat.


Wkrótce Aśka z Łucją pasjonują się telewizyjną debatą Wałęsa-Miodowicz, a rzeczywistość nabrzmiewa do zmiany. Przychodzi wolność, z nią dobrodziejstwa wolnego rynku, a zamiast muzyki i miłości ważne zaczynają być kariery.


Dakota to relacja z czasów, gdy świat nabrał rozpędu i chcąc nie chcąc trzeba było nauczyć się biec, choć tak łatwo było przy tym zgubić rytm


Książka ukaże się 19 lipca!





Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl