Share

Wydawnictwo MG

Moją pasją są polscy autorzy. Ci piszący dzisiaj i Ci, których nazywamy klasykami. Nie mam wątpliwości, że dla literatury niezwykle ważna jest ciągłość i przeraża mnie fakt, że jesteśmy krajem o największym w Europie wskaźniku przekładów.

Polscy autorzy są równie zdolni jak angielscy, niemieccy, hiszpańscy czy… można by tak wymieniać w nieskończoność. Kiedy zdarza mi się odwiedzić jakiś kraj, zawsze zachodzę do księgarni i z podziwem oglądam szeroki wybór autorów danego języka. Mamy do odrobienia poważną lekcję, musimy nauczyć się szanować naszych autorów, cenić ich za to, że opisują nasze sprawy, nasz kraj, nasze realia. Kiedy tak się stanie, zajmą należne im miejsce w księgarniach.


Wydawnictwo MG proponuje Państwu książki autorów polskich, od klasyków po debiuty, które zresztą często okazują się drogą do profesjonalnego pisarstwa.

Bazę literatury każdego kraju stanowią jej klasycy. Wśród naszych autorów są między innymi:
Józef Ignacy Kraszewski, Maria Rodziewiczówna, Wacław Gąsiorowski. To z ich książek możemy czerpać wiedzę o polskiej historii, tradycjach, obyczajach.

Drugą grupę stanowią pisarze tworzący w XX wieku: Leopold Tyrmand, Marian Brandys. Trzecią zaś autorzy tworzący współcześnie. Sławiący swe małe ojczyzny, jak Katarzyna Enerlich pisząca
o ukochanych Mazurach. Sięgający w głąb historii jak Jarosław Klonowski. Przenoszący nas
w czasie i przestrzeni, jak Magdalena Starzycka, czy też w głąb naszej psychiki jak Joanna M. Chmielewska.

Staramy się proponować Państwu książki niosące pozytywne emocje, chcemy by ich lektura przywoływała na twarze uśmiech, pomagała pozbierać się w ciężkiej sytuacji, służyła radą w kłopotach.

Nasze artykuły

Article image

MG proponuje: Tadeusz Boy-Żeleński "Marysieńka Sobieska"

Dodany: 23 pażdziernik 2017

Ostatni tytuł przygotowany przez MG na 2017 rok. Tym razem jest to opowieść o niezwykłej kobiecie napisaną przez niezwykłego mężczyznę. Autorem jest Tadeusz Żeleński-Boy, a bohaterką – Marysieńka Sobieska.
Article image

MG proponuje Niccolò Machiavelli Książę

Dodany: 11 pażdziernik 2017

MG proponuje pozycję słynną i mimo upływu czasu niekiedy aktualną: Niccolò Machiavelli Książę..Jedna z najważniejszych pozycji w dziejach filozofii politycznej.
Article image

Janina Lesiak O grzybach, rybach, kobietach i sensie życia...

Dodany: 25 kwiecień 2017

Janina Lesiak przyzwyczaiła swoich czytelników, że opisuje dla nich historie polskich królowych. We Wspomnieniu o Cecylii, smutnej królowej opisała Cecylię Renatę, żonę Władysława IV, w Miłosnej karecie Anny J. Annę Jagiellonkę, a w Dobrawa pisze CV naszą pierwszą królową.
Article image

Zapowiedzi wydawnictwa MG - styczeń 2017

Dodany: 20 grudzień 2016

Przed nami już niedługo kolejny, 2017 rok. Wydawnictwo MG przygotowało na styczeń dwa tytuły: Dobrawa pisze CV Janiny Lesiak oraz pierwszą cześć Hrabiego Monte Christo Aleksandra Dumasa.
Article image

MG prezentuje - Czas odnaleziony - Marcela Prousta

Dodany: 22 wrzesień 2016

O ten cykl pytacie Państwo najczęściej. Od kiedy jesienią 2013 roku Wydawnictwo MG rozpoczęło wydawanie W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta otrzymaliśmy mnóstwo zapytań o następne tomy.
Article image

Zatrzymani w kadrze - opowieść o polskich operatorach - Bartosz Michalak

Dodany: 23 sierpień 2016

Dla wydawnictwa MG przygotował książkę Zatrzymani w kadrze – subiektywny portret dziewięciu wybitnych polskich operatorów: Jerzego Lipmana, Jerzego Wójcika, Witolda Sobocińskiego, Jana Laskowskiego, Mieczysława Jahody, Edwarda Kłosińskiego, Jacka Petryckiego, Piotra Sobocińskiego i Pawła Edelmana.
Article image

MG proponuje DOMINO (Michała Piedziewicza)

Dodany: 24 maj 2016

Kilka miesięcy temu zaproponowałam Państwu powieść Michała Piedziewicza Dżoker, o niezwykłych ludziach mieszkających w dynamicznie budującej się i rozwijającej Gdyni lat 30. ubiegłego wieku.
Article image

MG proponuje - Charles Dickens - Maleńka Dorrit

Dodany: 5 maj 2016

Amy Dorrit, urodzona i wychowana w więzieniu, opiekuje się swoim ojcem osadzonym tam przed laty za długi. Nie zna innego świata, ale staje się w tym ponurym miejscu dobrą duszą, wspierającą wszystkich, z którymi zetknie ją los. Amy zarabia na życie swojej rodziny, szyjąc u pani Clennam, która zamieszkuje w ponurym domu tylko w towarzystwie dwójki służących.
Article image

Tyrmand warszawski - zapowiedź wydawnictwa MG

Dodany: 9 marzec 2016

Leopold Tyrmand powrócił po wojnie do Polski – chyba głównie z miłości do Warszawy. I właśnie ta miłość, z którą się bynajmniej nie krył, stanowi osnowę tekstów na temat naszej stolicy, które pisał w latach 1947–1956 do „Stolicy", „Tygodnika Powszechnego" i „Przekroju". Tekstów, z których wiele pozostało jakże aktualnych.
Article image

Idiota - zapowiedź wydawnictwa MG

Dodany: 17 luty 2016

Po Braciach Karamazow, Zbrodni i karze i Biesach proponujemy kolejną wielką, a być może nawet największą powieść Fiodora Dostojewskiego: Idiota.
Article image

Wydawnictwo MG prezentuje - Mędrzec kaźni

Dodany: 9 luty 2016

I kolejny debiut – Mędrzec kaźni – no, prawie, bowiem już wcześniej jedną powieść Autor wydał własnym sumptem, w niewielkiej ilości egzemplarzy.
Article image

Poletko Pana Fogga

Dodany: 29 wrzesień 2015

Mieczysław Fogg to chyba najbardziej znany polski piosenkarz XX wieku. Dariuszowi Michalskiemu udało się zebrać tysiące informacji i relacji na jego temat.
Article image

Chce wszystko - dokończenie powieści Charlotte Bronte

Dodany: 9 wrzesień 2015

Już kiedy w zeszłym roku wydawnictwo MG przygotowywało wydanie czterech zostawionych w spuściźnie Charlotte Brontë Niedokończonych opowieści zakiełkowało we mnie przekonaniu, że nie ja jedna chciałabym dowiedzieć się, jak rozwiną się wątki nakreślone przez moją ukochaną Autorkę.
Article image

Spokojnie. To tylko Rosja

Dodany: 24 kwiecień 2015

Igor Sokołowski zadebiutował w zeszłym roku ciekawym tomem reportaży Białoruś dla początkujących.
Article image

MG proponuje Faraona Bolesława Prusa

Dodany: 25 marzec 2015

Niedługo po publikacji Emancypantek „Kurier Codzienny” opublikował informację, według której Prus przymierzał się do napisania powieści zatytułowanej Faraon.
Article image

Bolesław Prus Lalka - wydanie MG

Dodany: 15 styczeń 2015

Lalka Bolesława Prusa to utwór wyjątkowy, od momentu ukazania się na łamach „Kuriera Codziennego” budzący kontrowersje, ale też podziw.
Article image

"Córka Ewy" Honoré Balzaca - zapowiedź

Dodany: 22 styczeń 2018

Na lutowy, jeszcze dość długi wieczór MG proponuje Córkę Ewy Honoré Balzaca, tym samym rozpoczynając cykl powieści kolejnego wielkiego, acz nieco zapomnianego pisarza.
Article image

MG Dekameron Giovanni Boccaccio

Dodany: 19 pażdziernik 2017

Niezwykła opowieść na długie zimowe wieczory! Dekameron Giovanniego Boccaccia to symbol rodzącego się renesansowego humanizmu, z jego umiłowaniem natury ludzkiej, afirmacją jej licznych wad i zalet.
Article image

MG rekomenduje Lorda Jima - wielką powieść o honorze

Dodany: 11 kwiecień 2016

Chciałabym Państwu zaproponować najwyżej dziś cenioną powieść Josepha Conrada (choć wcześniej dostrzegli ją czytelnicy niż krytycy). Uderza w tej historii wielość narratorów i związana z tym zmienność punktów widzenia oraz rozmaitość perspektyw czasowych. Wyjątkowość Lorda Jima wynika również z faktu, że wywodzi się z różnych rodzajów literatury.
Article image

MG proponuje Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej

Dodany: 2 marzec 2016

Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej – debiut i pierwszy, z zamierzonych, portretów niezwykłych i niezbyt znanych polskich władczyń. Autorka – Janina Lesiak - chce je przypomnieć i po swojemu odkryć.
Article image

Spotkanie autorskie Zbigniewa Białasa

Dodany: 20 pażdziernik 2015

W imieniu Zbigniewa Białasa, autora książek Tal oraz Korzeniec – wydanie ilustrowane wydawnictwa MG serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie.
Article image

V tom W poszukiwaniu straconego czasu - Uwięziona

Dodany: 11 sierpień 2015

Kiedy jesienią 2013 roku Wydawnictwo MG rozpoczęło wydawanie słynnego cyklu Marcela Prousta: W poszukiwaniu straconego czasu otrzymaliśmy mnóstwo zapytań, czy poprzestaniemy tylko na nim, czy planujemy wydać resztę dzieła. Zapewnialiśmy naszych Czytelników, że zamierzamy wydać całość.
Article image

Poduszka w różowe słonie - Wydawnictwo MG

Dodany: 6 maj 2015

Joanna M. Chmielewska jest już dziś pisarką o całkiem niezłym dorobku (Poduszka w różowe słonie, Sukienka z mgieł, Karminowy szal, Mąż zastępczy a także książki dla dzieci Historia srebrnego talizmanu, Neska i srebrny talizman, Zaczarowane rymowanki).
Article image

MG proponuje Upalne lato Gabrieli

Dodany: 17 kwiecień 2015

Chcielibyśmy zaprezentować kolejną powieść coraz popularniejszej Autorki – Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak.
Article image

Charlotte Brontë - młodzieńczy Sekret

Dodany: 17 luty 2015

Młodzieńcze utwory Charlotte Brontë nie powstawały z myślą o druku. Był to świat sekretny, tworzony przez nią i jej brata, Branwella.
Article image

Zbrodnia i kara - wydanie wydawnictwa MG

Dodany: 3 luty 2015

Oto kolejna powieść Fiodora Dostojewskiego w naszej serii klasyki światowej. Po Braciach Karamazow przygotowaliśmy dla Państwa Zbrodnię i karę.
Article image

Wojciech Zajączkowski - Rosja i narody

Dodany: 12 styczeń 2015

Dla każdego, kto pragnie zrozumieć Rosję minioną i współczesną, Rosja i narody Wojciecha Zajączkowskiego – historyka, dyplomaty, wieloletniego ambasadora w Rosji – jest pozycją obowiązkową.

Książki wydawnictwa

Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover
Book cover