Co widziały cztery ściany

Okładka
Nowa książka Pati Maczyńskiej „Co widziały cztery ściany” jest opowieścią opartą na prawdziwych zdarzeniach. Życie pisze przedziwne scenariusze.


Autorka przedstawia w niej kilka historii. Porusza różne aspekty przemocy domowej Przemoc to nie tylko bicie i wyzwiska. Sprawcami są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Przemoc nie ma płci, a pośrednimi ofiarami konfliktu rodziców stają się dzieci.


Cała opowieść podzielona jest na dwie części. W pierwszej główna bohaterka, Anna, staje się ofiarą swojego męża. Po miesiącu miodowym nadchodzą szare dni, pełne wyzwisk, popychania, szantażowania, przemocy seksualnej. Po narodzinach dziecka agresja jest kierowana również w stosunku do niemowlęcia. Kiedy na skutek przemocy Anna roni kolejną ciążę, podejmuje decyzję o rozstaniu. To jednak początek walki o życie.


Druga część zatytułowana jest „Za ścianą”. Anka staje się bezpośrednim i pośrednim świadkiem różnych sytuacji przemocowych. Sama, będąc ofiarą przemocy domowej, próbuje podjąć różne kroki, aby pomóc innym ofiarom. Nie jest to jednak takie proste… 


Nad książką autorka pracowała ponad dwa lata. W tym czasie zbierała materiały: rozmawiała z ludźmi, którzy doświadczyli przemocy domowej. Obserwowała to, jak przebiegają ich sprawy sądowe itd. Pati Maczyńska musiała się też zmierzyć z własnymi demonami i to była najtrudniejsza część tej pracy.


„Co widziały cztery ściany” może być wskazówką dla osób, które zbierają się na odwagę, aby coś w swoim życiu zmienić. Może stać się iskrą nadziei. Książka pokazuje, że nie jest to łatwe zadanie, ale warto zawalczyć o szczęśliwe życie.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl