"Brzuchem do góry" Książką Roku 2017

Obrazek artykułu
"Brzuchem do góry" Urszuli Palusińskiej zostało ogłoszone KSIĄŻKĄ ROKU Polskiej Sekcji IBBY 2017 w kategorii graficznej za książkę obrazkową!

Podczas uroczystej gali Konkursu Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY, jaka odbywa się w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Książką Roku 2017.


"Brzuchem do góry" Urszuli Palusińskiej zostało na wczorajszej gali ogłoszone KSIĄŻKĄ ROKU Polskiej Sekcji IBBY 2017 w kategorii graficznej za książkę obrazkową! Niecały miesiąc temu, na Targach Książki Dziecięcej w Szanghaju, książka została nagrodzona Chen Bochui International Children's Literature Award 2017 w kategorii książki obrazkowej.
"Brzuchem do góry" to zaskakująca książka obrazkowa dla wszystkich, którzy tęsknią za latem, leniuchowaniem i patrzeniem w niebo

 

Jest gorący dzień w samym środku wakacji.

Słońce świeci bez przerwy.

Nikomu się nie śpieszy.

Każdy by tylko leżał do góry brzuchem i patrzył w niebo.

Ciekawe, co oni tam widzą?

 

Ta pomysłowa, przepełniona wakacyjną atmosferą książka pokaże wam, jak zaskakująco może wyglądać świat oglądany z bardzo leniwej perspektywy. ( nota wydawcy)

Już za rok rozstrzygnięcie już za rok 30. Jubileuszowa edycja Konkursu Roku Polskiej Sekcji IBBY – Konkurs został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrody pieniężne dla laureatów ufundowali sponsorzy: Lotos Poligrafia i Nowa Era.Pełna lista nagrodzonych: http://www.ibby.pl/?p=4655Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku