Brakująca Litera – głosowanie

Obrazek artykułu
Do 8 marca można głosować w niezależnym konkursie literackim „Brakująca Litera” na polską książkę roku 2018.

“Pragniemy dać szansę każdej polskiej publikacji wydanej w minionym 2018 roku, nie tylko tej promowanej. Każdej, która z subiektywnych względów zapadła w serce czytelników” –  informują inicjatorzy konkursu.


Dziesięć publikacji z największą ilością głosów przejdzie do ścisłego finału. Laureata wybierze jury  składzie: Marytka Czarnocka (menadżer ds. marketingu i promocji BookBook), Rafał T. Czachorowski (wydawca i redaktor naczelny PoeciPolscy.pl i prezes Fundacji Duży Format), Olga Kowalska (twórczyni i operatorka bloga oraz vloga literackiego Wielki Buk), Wanda Monastyrska (bibliotekarka, instruktorka, kierowniczka oddziału Doboru i Selekcji Księgozbiorów biblioteki na Koszykowej w Warszawie oraz recenzentka w Warszawskiej Premierze Literackiej), Iwona Niezgoda (pomysłodawczyni plebiscytu, prowadząca bloga GoralkaCzyta), Ewa Tenderenda-Ożóg (prezes zarządu Biblioteki Analiz, zastępca redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”) oraz Karolina Trembicka (prowadząca bloga Na półce z książkami).


Głosowanie odbywa się na stronie konkursu: http://brakujaca-litera.pl/glosowanie-2018

Książki papierowe przesłane przez wydawnictwa na potrzeby konkursu zostaną po obradach Jury przekazane bibliotekom.


“Brakująca Litera” to niezależny konkurs literacki, w którym to czytelnicy, a także wydawcy i autorzy zgłaszają swoje ulubione książki. Zgłaszany tytuł musiał spełniać cztery warunki: być polskojęzyczny; napisany przez polskiego twórcę; napisany prozą; wydany w okresie 1.01.2018 – 31.12.2018 r.


źródło: Instytut Książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl