Renata Batko

| Dodano: 14 maj 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka
Renata Batko – mgr inż. geolog, poetka, prozaik, debiut literacki w 2009 r. w czasie Krakowskiej Nocy Poetów, w 2011 r. został wydany tom poetycki „Gdzie płoszy się sen” (Wydawnictwo SIGNO).

Urodziła się w 1963 r. w Krakowie, mieszka w Jaworznie. Ukończyła X LO im. KEN, jest absolwentką Wydziału Geologicznego - Poszukiwawczego i Studium Pedagogicznego AGH w Krakowie.

Jej poezja drukowana była w almanachach Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno - Literackiego, magazynie literacko – publicystycznym „Iskra” i „Lamelli”, antologiach Jurajskiej Jesieni Poetyckiej i Poetyckich Ogrodach, natomiast utwory prozatorskie (felietony, refleksje) w „Literacie Krakowskim”, magazynie „Literaci Eu” i na stronie Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.
Związana z krakowską grupą literacką „Każdy” skupioną przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Członek Koła Młodych Krakowskiego Oddziału ZLP.
Wiersze Renaty Batko recytowali studenci PWST w czasie spotkań autorskich oraz studenci Aktorskiej Szkoły SPOT w Krakowie w czasie spektakli dyplomowych, prezentowane były także na antenie krakowskiego radia ALFA. Autorka spektaklu poetycko – muzycznego pod tytułem „Gdzie płoszy się sen”.
Współpracuje z firmą Predictive Solutions Sp. z o.o. (Kraków, ul. Racławicka 58) w zakresie projektów literackich związanych z promocją.

Książki autora

Książki nie dodane

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl