Zapowiedzi Wydawnictwa "Nasza Księgarnia" - czerwiec 2016

Obrazek artykułu
Przedstawiamy czerwcowe zapowiedzi wydawnicze.
Moje książeczki. Księga druga

Czarny kot w czerwonych butach pojawił się na środku tylnej okładki po raz pierwszy prawie sześćdziesiąt lat temu. W jego brzuszek została wpisana prosta, ale jakże chwytliwa i trafna nazwa serii – „Moje książeczki”. Przez kolejne lata w tej serii ukazało się kilkadziesiąt wspaniałych pozycji. Postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze z nich i wydać w niezmienionej szacie graficznej.

W drugim tomie znalazły się następujące tytuły:

Adam Bahdaj „Pilot i ja” z ilustracjami Danuty Konwickiej

Czesław Janczarski „Tygrys o Złotym Sercu” z ilustracjami Józefa Wilkonia

Hanna Januszewska „Kot w butach” z ilustracjami Janusza Grabiańskiego

Lucyna Krzemieniecka „O Jasiu Kapeluszniku” z ilustracjami Antoniego Boratyńskiego

Maria Krüger „Apolejka i jej osiołek” z ilustracjami Zdzisława Witwickiego

Jan Edward Kucharski „Wawa i jej pan” z ilustracjami Hanny Krajnik

Irena Tuwim „Pampilio” z ilustracjami Ignacego Witza

Autorzy: Adam Bahdaj, Czesław Janczarski, Hanna Januszewska, Lucyna Krzemieniecka, Maria Krüger, Jan Edward Kucharski, Irena Tuwim | Ilustracje: Antoni Boratyński, Danuta Konwicka, Janusz Grabiański, Hanna Krajnik, Józef Wilkoń, Zdzisław Witwicki, Ignacy Witz | Format: 195 x 254 mm | Liczba stron: 240 | Okładka: twarda | ISBN: 978-83-10-13034-1 | EAN: 9788310130341 | Cena: 54,90 PLN | Premiera: 02.06.2016



Zagrożeniologia

Badania amerykańskich uczonych potwierdzają: „Zagrożeniologia” to najlepszy poradnik przetrwania w historii ludzkości!

Witaj, czytelniku. Czy wiesz, że ta książka może uratować ci życie? Oczywiście może ci je także odebrać, jeśli nie będziesz ostrożny (mówię o skorpionie na stronie dziewiątej – pod żadnym pozorem tam nie zaglądaj!). Zapytasz (z powątpiewaniem), w jakich sytuacjach przyda ci się „Zagrożeniologia”. Otóż na przykład w następujących:

– gdy twoja babcia jest robotem;

– gdy twój nauczyciel jest wampirem;

– gdy wiking przebrany za Świętego Mikołaja próbuje wtargnąć do twojego domu.

Ze śmiechu zwichnąłem sobie szczękę.

Eoin Colfer, autor „Artemisa Fowla”

David O’Doherty to pseudonim używany przez człowieka o nazwisku David O’Doherty: komika, rowerzystę i pisarza. David chciał najpierw zostać cyklistą, następnie muzykiem jazzowym, ale że nie wykazywał w tych dziedzinach ani odrobiny talentu, zajął się telemarketingiem, a nieco później rozśmieszaniem ludzi. A jeszcze nieco później pisaniem książek dla dzieci. Obecnie też pisze nową książkę dla dzieci. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.

Chris Judge jest ilustratorem, malarzem i autorem książek obrazkowych dla dzieci. Za jedną z nich – o pewnej bardzo samotnej Bestii – otrzymał nagrodę Specsavers Irish Children’s Book of the Year. Na obszernej liście swoich sukcesów ma także ambitny projekt mozaiki: o wymiarach dziesięć metrów na dwa.

Autor: David O’Doherty | Ilustracje: Chris Judge, Joanna Wajs | Format: 150 x 190 mm | Liczba stron: 256 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-10-12941-3 | EAN: 9788310129413 | Cena: 29,90 PLN | Premiera: 15.06.2016



Elementarz dla dzieci z dysleksją

Przed wami książka, jakiej jeszcze nie było! Czy wiecie, że kobra potrafi splunąć jadem na odległość pięciu metrów, a większość muszli ślimaków skręca w prawo? Mnóstwo tu ciekawostek, o których nie mieliście pojęcia!

„Elementarz dla dzieci z dysleksją” to wyjątkowa pozycja dla dzieci borykających się z zaburzeniami koncentracji. Specjalna i zarazem przyjazna konstrukcja oraz forma elementarza pomagają skupić się dziecku na konkretnym zagadnieniu.

Elementarz jest podzielony na trzy części – naukę liter, naukę sylab oraz czytanie całych słów, od najprostszych po bardziej złożone. Atrakcyjne teksty, pełne ciekawostek o świecie, skutecznie zachęcą dzieci do nauki. Wyraźna czcionka i duże odstępy między wierszami dodatkowo ułatwią czytanie i zmobilizują dzieci do pracy w skupieniu. Każda część elementarza, poza zasadniczymi ćwiczeniami czytania, zawiera również zadania pomagające kształtować słuch fonemowy dziecka. Ta niezwykła książka będzie przydatna zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli czy terapeutów.

Agnieszka Łubkowska – od 2006 roku jest licencjonowanym instruktorem metody Davisa z certyfikatem Davis Dyslexia Association International w USA. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korekty dysleksji, nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi, dyskalkulii, dysgrafii metodą Davisa. W czasie zajęć indywidualnych pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym z dysleksją, nadpobudliwością i trudnościami w skupieniu w zakresie metod efektywnego czytania i uczenia się. Jest również trenerem umiejętności poznawczych – prowadzi zajęcia grupowe z zakresu efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci. Od 2010 roku pracuje jako nauczyciel akademicki. Jest członkiem Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii.

Joanna Kłos – studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Mieszka trochę w Dębicy, trochę w Warszawie. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik. Obecnie zajmuje się ilustracją i wspólnie z mamą i siostrą prowadzi pracownię lalek Romaszop.

Autor: Agnieszka Łubkowska | Ilustracje: Joanna Kłos | Format: 220 x 200 mm | Liczba stron: 208 | Okładka: twarda | ISBN: 978-83-10-13006-8 | EAN: 9788310130068 | Cena: 39,90 PLN | Premiera: 15.06.2016



Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia

Narzędzia w garażu okropnie się nudzą. Niektóre po prostu marzą o ucieczce w świat, inne mają bardziej ambitne plany – pragną zbudować rakietę kosmiczną. A gdy zdobędą prawdziwy krążownik szos – taczkę ogrodową – ta przygoda nabierze doprawdy szalonego tempa. W swojej niezwykłej podróży odwiedzą warsztat samochodowy, pracownię lutnika, zakład rzeźbiarski, tartak i wiele innych miejsc, w których ich pomoc okaże się niezbędna.

Poznajcie obcęgi, kombinerki, wiertarkę, śrubokręty, klucze, lutownicę, a także licznych przyjaciół naszych bohaterów (w tym dwa tajemnicze jamniki). Dzięki jedynym w swoim rodzaju ilustracjom Daniela de Latoura i zabawnym rymowanym zagadkom Izabeli Mikrut mały czytelnik nauczy się rozpoznawać najważniejszych mieszkańców skrzynki narzędziowej, przy okazji rozwijając spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia.

Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje też żyrafy, tygrysy, pociągi i mnóstwo innych rzeczy. Za ilustracje do „Atlasu świata. Ameryki Południowej” nominowany był do nagrody Przecinek i Kropka 2009, a za ilustracje do „Wyprawy do kraju księcia Marginała” i „Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela” – do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (2009, 2015). Niektóre obrazki kopiuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. A jeśli chodzi o narzędzia, najchętniej używa taśmy klejącej.

Izabela Mikrut ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i ciągle się starzeje. Optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta i pisze, niechętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Autorka m.in. „Słoni na pontonie” i „Co się zdarzyło w piórniku” (razem z Martą Kurczewską). Uwielbia siatkówkę, nicnierobienie i zwierzęta futerkowe. Z okna fotografuje zachody słońca (bo ze wschodami za dużo zachodu, a zresztą ma okno nie od tej strony). Czasami się zamyśla…

Autorzy: Danie de Latour, Izabela Mikrut | Ilustracje: Danie de Latour | Format: 140 x 197 mm | Liczba stron: 28 | Okładka: twarda | ISBN: 978-83-10-12848-5 | EAN: 9788310128485 | Cena: 39,90 PLN | Premiera: 15.06.2016



Narzędziowy blok rysunkowy

Dla wielbicieli książki „Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia” i nie tylko!

Sprawdź, czym się zajmują narzędzia, kiedy nikt nie patrzy. Ten wyjątkowy blok rysunkowy wymyślony przez Daniela de Latoura jest zbiorem ciekawych łamigłówek i kolorowanką w jednym – mnóstwo tu zadań ćwiczących wyobraźnię, koncentrację i spostrzegawczość czytelnika. Dzięki wyrywanym kartkom świetnie się nadaje do zabaw indywidualnych i w grupie – z rodzeństwem, rodzicami albo kolegami. Poznaj tajemniczą damę z wiertarką, dowiedz się, jak wygląda wyciskacz do chmur, i narysuj kota robota.

Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje też żyrafy, tygrysy, pociągi i mnóstwo innych rzeczy. Za ilustracje do „Atlasu świata. Ameryki Południowej” nominowany był do nagrody Przecinek i Kropka 2009, a za ilustracje do „Wyprawy do kraju księcia Marginała” i „Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela” – do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (2009, 2015). Niektóre obrazki kopiuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. A jeśli chodzi o narzędzia, najchętniej używa taśmy klejącej.

Autor: Daniel de Latour | Ilustracje: Daniel de Latour | Format: 297 x 210 mm | Liczba stron: 64 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-10-12858-4 | EAN: 9788310128584 | Cena: 15,00 PLN | Premiera: 15.06.2016


Wierszykarnia

Najbardziej znany i uwielbiany zbiór wierszy i bajek Danuty Wawiłow w nowej odsłonie! Wydanie zostało wzbogacone niezwykłymi ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Czytelnik znajdzie tu najpopularniejsze wiersze i bajki pisarki, takie jak „Daktyle”, „O rupakach”, „Moja siostra królewna”, „Szybko!”, „Bajka o stu królach Lulach” i wiele, wiele innych. Idealny prezent dla dzieci małych i dużych!

Danuta Wawiłow (1942–1999) – autorka dziecięca, poetka, tłumaczka. Często pisali razem z nią mąż Oleg Usenko i córka Natalia Usenko. Wiedziała od zawsze, co będzie robić, kiedy dorośnie – w wieku ośmiu lat zaczęła prowadzić dziennik, który towarzyszył jej przez całe życie; założyła również specjalny zeszyt, w którym notowała tytuły swoich przyszłych książek. Do najbardziej znanych utworów Danuty Wawiłow należą „Rupaki”, „Wędrówka”, „Bajka o stu królach Lulach”, „Strasznie ważna rzecz”, „Trójkątna Karolina”, „Szybko!”, a także książeczki wydane w serii „Poczytaj mi, mamo”, czyli m.in. „Ten dziwny Eryk”, „Chcę mieć przyjaciela” czy niezapomniane „Daktyle”. Pisarka w nadzwyczajny sposób rozumiała świat dzieci, ich poczucie humoru i emocje, traktowała swoich czytelników z szacunkiem i ogromną sympatią. Poruszała kwestie odrzucenia i nietolerancji, rywalizacji, niezrozumienia i osamotnienia. Jej utwory nierzadko mają realistyczne tło – w każdym podwórkowym trzepaku, wyprawie do lasu czy deszczowym widoku za oknem Danuta Wawiłow, podobnie jak jej bohaterowie, dostrzegała przygodę.

Jola Richter-Magnuszewska – maluje, rysuje, wycina i wykleja ilustracje do książek, podręczników i czasopism dla dzieci, używając technik manualnych. Bardzo lubi swoją pracę. Czasem tak bardzo, że ilustrowane postacie śnią jej się po nocach. Mieszka w Beskidzie Niskim z synami, mężem, kotami, psami i do niedawna z kurami. Wspólnie prowadzą pracownię Z Innej Bajki, uprawiają ogródek, pieką chleb, robią sery i cieszą się ze świętego spokoju.

Autor: Danuta Wawiłow | Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska | Format: 165 x 215 mm | Liczba stron: 160 | Okładka: twarda | ISBN: 978-83-10-13049-5 | EAN: 9788310130495 | Cena: 36,90 PLN | Premiera: 15.06.2016


Bzik & Makówka przedstawiają: Maliny zza żelaznej kurtyny

To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy. Od tego czasu trochę się kumplujemy. Łączą nas sprawy… jak by to powiedzieć… przygodowe.

Kto by pomyślał, że wyprawa do biblioteki może być tak niebezpieczna? Na pewno nie Nilson. Biedak wsiadł do złego autobusu i zamiast w bibliotece wylądował w latach siedemdziesiątych. Bez kasy i telefonu, za to z tajną policją na karku! A kto musiał to wszystko odkręcać? No, jak sądzicie?

„Zgniłobrody” dorwał Koziołka! Pierwszy tom z serii „Bzik & Makówka przedstawiają” został nagrodzony Ogólnopolską Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego „Koziołek 2015”!

Rafał Witek pisze, wymyśla i rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jak „Julka Kulka, Fioletka i ja”, „Dzieciaki kontra FOBIA”, „Klub latających ciotek” czy „Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia”. Jego wiersze i opowiadania można także znaleźć w publikacjach do edukacji wczesnoszkolnej i w „Świerszczyku”. W wolnych chwilach przesiaduje na próbach grochowskiego chóru dziecięcego MILLE VOCI, dla którego czasami pisze teksty piosenek. Raz na jakiś czas jego książkom udaje się zdobyć nagrodę, wyróżnienie lub nominację.

Magda Wosik – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jest współautorką antykolorowanki „O, ja cię! Smok w krawacie!”, uznanej za Najlepszą Książkę dla Dzieci 2011 roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, a także kolejnej, powstałej w 2013 roku książki do bazgrolenia – „Agencja z o.o.”. Zilustrowała „Czarownicę piętro niżej” Marcina Szczygielskiego, „Marysiu, jak myślisz?” Manueli Gretkowskiej, serię „Bzik & Makówka przedstawiają” Rafała Witka, a także „Pana Tadeusza w obrazkach”, będącego próbą ujęcia epopei w komiksowej formie. W lutym 2016 roku ukazała się jej książka autorska „Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki”.

Autor: Rafał Witek | Ilustracje: Magda Wosik | Format: 140 x 192 mm | Liczba stron: 160 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-10-12932-1 | EAN: 9788310129321 | Cena: 21,90 PLN | Premiera: 15.06.2016


Czerwona kartka dla Sprężyny

Marzenia Daniela mają szansę się spełnić. Został zauważony przez świetnego trenera piłki nożnej i rozpoczął treningi z prawdziwego zdarzenia. Nowi koledzy ze szkółki piłkarskiej, do której trafił, to wyjątkowe oryginały...

Łączy ich jedno – miłość do piłki i zapał do gry. Nieubłaganie jednak zbliża się godzina prawdy, czyli pierwsze poważne rozgrywki w Złotej Lidze

Juniorów. Tytuł mistrza Warszawy drużyn amatorskich musi być ich! Chłopcy ze wszystkich sił i wszelkimi środkami będą dążyć do zwycięstwa. Otrzymają przy tym niezłą szkołę życia...

Niezapomniane piłkarskie emocje gwarantowane!

To pierwsza taka książka od czasu "Do przerwy 0:1" Adama Bahdaja!

Jacek Podsiadło przez długie lata znany był wyłącznie miłośnikom poezji. Dopiero w wieku dojrzałym opublikował zbiory felietonów poświęcone dzieciom i ich światu (książki "A mój syn..." oraz "Pippi, dziwne dziecko"), wreszcie odważył się pisać wprost dla dzieci i, jak się wydaje, nabiera rozpędu... Po dziecięcym debiucie, jakim były "Trzy domy", młodzi czytelnicy w tym samym roku dostali do rąk "Czerwoną kartkę dla Sprężyny" – piłkarską epopeję z dużą ilością fauli i kiksów, stanowiącą ostateczny dowód, że choć życie młodego człowieka bywa kanciaste, piłka naprawdę jest okrągła.

Autor: Jacek Podsiadło | Format: 140 x 202 mm | Liczba stron: 336 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-10-13108-9 | EAN: 9788310131089 | Cena: 29,90 PLN | Premiera: 15.06.2016


Asystent czarodziejki

Przez ostatnie ćwierć wieku Vincent Thorpe służył jako pomocnik magiczny czarodziejce Margueritte de Breville, znanej w Arborii jako Szalona Meg. Razem zgłębiali tajemnice Wojny Rozdarcia – konfliktu, który siedemset lat wcześniej niemal zniszczył świat. Po latach niebezpiecznej pracy Vincent wyczekuje zakończenia kontraktu i marzy o spokojnym życiu w domku na przedmieściach u boku ukochanej Amandine.

Gdy kolejna, pozornie zwykła misja dla Gildii Magów przybiera nieoczekiwany obrót, Vincent przekonuje się, że musi zrewidować plany na przyszłość, a jego los jest nieodłącznie spleciony z historią Arborii.

Tom drugi w przygotowaniu!

Aleksandra Janusz – doktor neurobiologii, obecnie pracuje w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Debiutowała w „Science Fiction” 4/2001 opowiadaniem „Z akt miasta Farewell”, jest autorką powieści „Dom wschodzącego słońca” wydanej nakładem wydawnictwa Runa. Publikowała opowiadania i artykuły publicystyczne w internetowym magazynie Fahrenheit, w magazynie mangi i anime „Kawaii” i w innych czasopismach. Uzależniona od książek, czyta wszystko; nie jest gatunkistką. Zawodowo zajmuje się molekularnymi mechanizmami rozwoju neuronów, pamięci i uczenia się.

Autor: Aleksandra Janusz | Format: 135 x 204 mm | Liczba stron: 368 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-10-12945-1 | EAN: 9788310129451 | Cena: 36,90 PLN | Premiera: 15.06.2016

Zanim umrę

Każdy musi umrzeć. Szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni. Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin – tego wieczoru.

Książka, dzięki której poczujesz się szczęśliwy, że żyjesz.

„Heat”

Nie wierzę, że można ją było przeczytać i nie zapłakać.

„Daily Express”

Przypomina, byśmy doświadczali w pełni każdej chwili i nie bali się spełniać pragnień.

„Guardian”

Autor: Jenny Downham | Format: 135 x 204 mm | Liczba stron: 352 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-10-13059-4 | EAN: 9788310130594 | Cena: 31,90 PLN | Premiera: 02.06.2016


Niepokorne. Judyta

Trzeci tom trylogii „Niepokorne” – opowiadającej o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza, Klara i Judyta spełniają swoje marzenia kosztem trudnych kompromisów, płacąc wysoką cenę za szczęście.

Kiedy wiosną 1905 roku Judyta Schraiber, Klara Stojnowska i Eliza Wiebracht po latach rozłąki spotykają się w Krakowie, każda z nich wydaje się wieść spokojne życie. To jednak tylko pozory. Judyta nie potrafi odpędzić wspomnień. Czuje się rozdarta: sądzi, że Wiedeń nie jest jej miejscem na ziemi, lecz boi się, by zawiedziony w swych uczuciach Max, którego miłości nie potrafi odwzajemnić, nie odebrał jej córki. Przełom przyjdzie w Zakopanem, gdzie malarka pozna nowe prądy artystyczne swojej epoki… i spotka się z Maurycym. Klara również nie czuje się szczęśliwa. Nie pogodziła się z ojcem; jej niekonwencjonalny związek z Andrzejem i bunt przeciwko konwenansom stanowią przeszkodę w osiągnięciu porozumienia. Klara skrywa też pewną polityczną tajemnicę. Z jej powodu, mimo trudnej sytuacji w Kongresówce, wciąż musi odwiedzać Warszawę, choć jest to coraz bardziej niebezpieczne. Czy to możliwe, aby los sprzyjał jedynie Elizie?

Agnieszka Wojdowicz – polonistka z wykształcenia, nauczycielka z zawodu, a z zamiłowania autorka powieści dla młodzieży i dla dorosłych. Otwocczanka od lat zakochana w Krakowie, w jego historii, architekturze, a także w niepowtarzalnym klimacie krakowskich kawiarenek, starych antykwariatów i Plant. Wielbicielka dobrej literatury skandynawskiej, malarstwa prerafaelitów, wszelkich form sztuki użytkowej oraz górskich wycieczek. Dzieli dom z dwiema udomowionymi tygrysicami: Kropką i Mufką.

Autor: Agnieszka Wojdowicz | Format: 135 x 204 mm | Liczba stron: 432 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-10-12857-7 | EAN: 9788310128577 | Cena: 36,90 PLN | Premiera: 22.06.2016

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl