Strzelin ul. Mickiewicza 2

Share

PreTEXTY / "Granitowa Strzała" - Strzelin

Od: 13-10-2017 do: 13-10-2017
Event image
PreTEXTY / "Granitowa Strzała"
Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza i Strzeliński Ośrodek Kultury zapraszają na tegoroczną odsłonę objazdowego festiwalu literacko-artystycznego - Festiwal preTEXTY!

Strzeliński przystanek festiwalu będzie miał miejsce w piątek, 13 października i podobnie jak w roku ubiegłym połączony zostanie z podsumowaniem IX już Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O Granitową Strzałę".


STRZELIN 13.10.2017 (piątek)
preTEXTY / Granitowa Strzała

Gimnazjum
10:00 Spotkanie z młodzieżą szkolną: Jacek Podsiadło

Strzeliński Ośrodek Kultury, Mickiewicza 2
15:00 Ogłoszenie wyników IX OKP "O Granitową Strzałę"
15:30 -17:00 Warsztaty Literackie: Jacek Bierut
17:00 Konkurs Jednego Wiersza
17:45 Spotkania autorskie: Julia Szychowiak, Mirosława Szychowiak, Tamara Bołdak Janowska
18:30 Spotkanie autorskie: Jacek Podsiadło
19:00 Ogłoszenie wyników Konkursu Jednego Wiersza
21:00 Koncert: Chain Smokers & Andrzej Sosnowski

preTEXTY mają charakter festiwalu podróżującego. Ideą imprezy jest promowanie ambitnej literatury współczesnej. Od roku 2010 impreza związana jest z miastami Dolnego Śląska.

Idea stworzenia objazdowej dolnośląskiej imprezy literacko-artystycznej powstała w wyniku refleksji nad wyraźną w ostatnich latach tendencją do centralizacji życia kulturalnego; przechwytywanie kolejnych wartościowych lokalnych projektów artystycznych przez miasta takie jak Wrocław, w połączeniu z ogólnie mniejszymi możliwościami (infrastrukturalnymi, instytucjonalnymi) ośrodków regionalnych, skutkuje zachwianiem zrównoważonego rozwoju i dostępu do kultury. Zależy nam na wciągnięcie odbiorców w żywy i twórczy kontakt z młodą literaturą, także przez jej integrację z innymi dziedzinami działalności artystycznej (muzyki, multimediów), oraz, przede wszystkim, ożywienie struktur lokalnych ? takie cele postawiliśmy przed festiwalem.

W roku 2017 Festiwal preTEXTY korzysta ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Interwencje.

Zapraszamy!

Od 2 do 10000 znaków