Toruń Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu Jurija Gagarina 13 Toruń

Share

IV Toruński Kiermasz Książki Regionalnej

Od: 09-05-2016 do: 09-05-2016
Event image
Serdecznie zapraszamy na toruńską imprezę promującą książki o szeroko rozumianej tematyce pomorskiej oraz pomorską, warmińską i mazurską kulturę.
W ramach toruńskiego Tygodnia Bibliotek rozpocznie się kolejna edycja Toruńskiego Kiermaszu Książki Regionalnej przyciągającego rokrocznie amatorów książki regionalnej. Będzie można tam nabyć w promocyjnych cenach wartościowe wydawnictwa, których nierzadko nie można nabyć w księgarniach. Po wypełnieniu ankiety przy stoisku organizatora Kiermaszu będzie można otrzymać bezpłatnie najnowszy numer "Tek Kociewskich" oraz płyty z muzyką pop z tekstami w języku kaszubskim. 
Program: 
11.00-11.30 – Otwarcie kiermaszu i powitanie gości.
11.30-12.45 - Debata Pomorska „Pomorze w polskiej i europejskiej perspektywie” z udziałem Honorowego Prezesa Instytutu Kaszubskiego prof. Józefa Borzyszkowskiego, Dyrektora Niemieckiego Instytutu Historycznego prof. Miloša Řeznika i prof. Szczepana Wierzchosławskiego z Instytutu Historii PAN.
14.00-15.00 – „Mazury w Toruniu” - promocja książek prof. Janusza Małłka „Od Prus do Mazur” i prof. Grzegorza Jasińskiego „Słownik duchownych ewangelickich na Mazurach w XIX wieku" z udziałem autorów.
15.30-16.30 – „Bożena Stelmachowska i jej badania etnograficzne na Pomorzu” – spotkanie poświęcone nowemu wydaniu książki „Rok obrzędowy na Pomorzu” z udziałem Dyrektora Muzeum Etnograficznego w Toruniu dr. Huberta Czachowskiego i mgr Aleksandry Paprot z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
11.00-17.00 – Możliwość zakupu książek o tematyce regionalnej na stoiskach wydawnictw z Pomorza, Mazur i województwa kujawsko-pomorskiego (hol i pierwsze piętro Biblioteki). 
Pełna lista wystawców obecnych na IV Toruńskim Kiermaszu Książki Regionalnej: Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie i jej sekcja wydawnicza Kociewski Kantor Edytorski,
Towarzystwo Miłośników Torunia, Księży Młyn Dom Wydawniczy w Łodzi, Wydawnictwo Region z Gdyni, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego, Wydawnictwo Oskar Sp. z o. o. z Gdańska, Oficyna Wydawnicza "Retman" z Dąbrówna, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, SOP Oświatowiec w Toruniu Sp. z o.o., Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży, Wydawnictwo JASNE, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Towarzystwo Naukowe w Toruniu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Tucholi i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Patronat medialny: miesięcznik "Pomerania". Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. 
Wstęp wolny.

Od 2 do 10000 znaków