Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Obrazek artykułu
6 września o godz. 18:00 w Wojewódzkiej Bibliotece w Gdańsku odbędzie się "Gawęda o Annie German"- spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan, autorką książek o Annie German.
Biografistka piosenkarki opowie czytelnikom o tajemnicach z życia piosenkarki, które poznała zbierając materiał do dwóch książek: "Anna German o sobie" oraz "Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach".

Mariola Pryzwan z wykształcenia jest polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką. Bardzo lubi swoich bohaterów, a jest ich kilkoro: Władysław Broniewski, Zbigniew Cybulski, Maria Dąbrowska, Anna Jantar, Maria Kownacka, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Halina Poświatowska i oczywiście Anna German. Uwielbia spotkania autorskie. Czytelnicy chyba też je lubią, bo mówią, że potrafi zarazić ich emocjonalnym stosunkiem do bohaterów swoich opowieści. Taka opinia mobilizuje i uskrzydla. Wędrówki śladami bohaterów, spotkania z ich bliskimi, zdobywanie dokumentacji – to także jej pasja. A do tego teatr i realizowane z mężem wspólne zamiłowania: podróże i polska piosenka lat 60. i 70. Przyjaciele wiedzą, że najwięcej radości sprawią jej białe kwiaty, zwłaszcza róże i konwalie. A tak w ogóle – to kocha życie i powtarza za Haliną Poświatowską, że „żyje się tylko chwilę/ a czas – / jest przezroczystą perłą/ wypełnioną oddechem”.

   


Spotkanie odbędzie się:
6 września 2013 r.
godz. 18:00
Wojewódzka Biblioteka w Gdańsku
Filii nr 26 WiMBP (ul. Gospody 3B, Gdańsk-Żabianka) 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy