Spotkania autorskie w ramach 10. Międzynarodowego Festiwali Opowiadania

Obrazek artykułu
W dniach od 1 do 5 października, we Wrocławiu odbędzie się 10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Przybywający mogą liczyć na szereg atrakcji oraz spotkania z cenionymi polskimi i zagranicznymi autorami.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, za każdym razem przyciąga tłumy wielbicieli krótkiej prozy. Atrakcje w postaci pokazów filmowych, zabaw dla najmłodszych, konkursów czy dyskusji, umilają czas przybyłych. Pośród uczestników, którzy na Festiwal wyruszyli z ciekawości, tymi, którzy chcą bliżej poznać ambitną literaturę, za każdym razem znajdują się osoby, które czekają na spotkania z autorami. Prócz autografu, i poznania najnowszych pozycji książkowych, można  pogawędzić z człowiekiem, wcześniej znanym jedynie z opisu, czy imienia i nazwiska umieszczonego na okładce książki, która umiliła nam czas.


10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania z pewnością pozwoli na spotkanie z :


Krzysztofem Vargą- znanym prozaikiem, felietonistom „Gazety Wyborczej”, autorem takich pozycji jak: „Chłopaki nie plączą, „Aleja Niepodległości” czy „Nagrobek z lastryko”, który w dniu 3 października pojawi się, aż dwukrotnie aby, o godzinie piętnastej, w panelu „Opowiadania Julio Cortázara”, porozmawiać z redaktorem Instytutu Książki, Szymonem Kloską oraz tłumaczką języka hiszpańskiego Martą Jordan.


Wiolettą Grzegorzeską- polską poetką i prozaiczką na stałe zamieszkującą w Anglii, która podobnież jak Krzysztof Varga, pojawi się na Festiwalu 3 października aby odbyć spotkanie z uczestnikami oraz wystąpić w ramach planowanych prezentacji.


Andrzejem Stasiukiem- eseistą, prozaikiem, autorem takich książek jak: „Jadąc do Bagdag” czy „Taksima”, laureatem Nike 2005 oraz, miedzy innymi Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011 w dziedzinie literatury, który przybędzie na Festiwal zaraz po premierze „Wschodu”, pozycji będącej niezwykłym zapisem podróży z dzieciństwa.


Andrzejem Sosnowskim- wykładowcą literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumaczem, prozaikiem, autorem zbiorów: „Życie na Korei”, „Sezon Helu” czy „Oceany”.

Philipem Ó Ceallaigh- autorem,  który do tej pory opublikował prawie czterdzieści opowiadań, a większość z nich znalazła swe miejsce, w nominowanych do Frank O’Connor Short Story Prizezbiorach: „Notes from a Turkish Whorehouse” („Zapiski z tureckiego burdelu”, 2006) i „The Pleasant Light of Day” („Przyjemne światło dnia”, 2009).


Han Kang –koreańską pisarką i poetką, która jako pierwsza przedstawicielka Korei Południowej, pojawi się na wrocławskim Festiwalu, aby przybliżyć swą twórczość i osobę.  


Można by rzec, że 10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, stanie się prawdziwą plejadą pisarzy. Nigdzie indziej nie sposób napotkać tylu utalentowanych osobistości świata literatury.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.opowiadanie.org.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl