Rozpoczyna się 11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Obrazek artykułu
Już w te sobotę we Wrocławiu rozpocznie się 11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Oprócz popularnych w Polsce autorów organizatorzy zaprosili gości specjalnych.

11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania tradycyjnie poświęcony jest promocji ambitnej książki, prozy często nieznanej w Polsce. Organizatorzy zadbali aby nie zabrakło wrażeń i znakomitych autorów. Oprócz popularnych w Polsce autorów, takich jak Filip Springer, Magdalena Grzebałkowska, Jakub Żulczyk czy Weronika Murek, pojawi się między innymi Irlandczyk Colin Barrett (Młode skóry), laureat najważniejszej na świecie nagrody Franka O’Connora za zbiór opowiadań.


W programie ujęto czytania prozy przez autorów (w językach oryginalnych), którym towarzyszą warsztaty twórczego pisania, wystawy, panele dyskusyjne, przegląd adaptacji filmowych. Zostaną również wręczone nagrody w konkursach na najlepsze opowiadanie (Obiecaj) i najlepszy przekład.

 

Festiwal potrwa do 4 października 2015 r., odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym (adaptacje), Galerii Dizajn BWA Wrocław (panele dyskusyjne, spotkania autorskie) i na Starej Plebanii (prezentacje, plac Nankiera 17).

 

Więcej informacji i program festiwalu na www.opowiadanie.org.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl