„Polowanie na niebieskie migdały”- książka dla nastolatek

Obrazek artykułu
Któż z nas nie słyszał o bajecznym frykasie jakim są niebieskie migdały. Prawdopodobnie rozpływają się w ustach, przyprawiają o zawrót głowy i zaspokajają apetyt na wszystko. Tylko prawdopodobnie, bo trudno byłoby znaleźć kogokolwiek kto ich skosztował. Może uda się tym razem gdy wybierzemy się na „Polowanie na niebieskie migdały”?

Książka autorstwa Agnieszki Kacprzyk pozwoli nam poznać Irenkę. Przesympatyczną dziewczynę, która zdaje się mieć problemy jak dziesiątki dziewczynek w jej wieku. Przecież wszyscy wiemy, że babcie potrafią bywać nieznośne, żeby nie powiedzieć  upierdliwe, ojcowie za bardzo rozsmakować się w klimacie pubu, a rodzeństwo doprowadzać do szału.


Irena wszystkie te problemy zna doskonale, i choć matka naprawdę się stara aby wszystko to ogarnąć, ma dość. Przecież jest jeszcze potrzeba zdobycia sympatii najfajniejszych dziewczyn w klasie, niespełnione marzenie o miłości i masa innych drobiazgów.


W całej tej układance można się pogubić tym bardziej, że zawsze któryś element po prostu nie pasuje. Kiedy wszystko przytłacza i denerwuje ma się ochotę tupnąć nogą, trzasnąć drzwiami i po prostu iść przed siebie nie zważając na nic. Może Irena polując na niebieskie migdały ma zupełną rację, a może jednak błądzi nie zwracając uwagi na to co w życiu najważniejsze?


Polecana książka szczególnie dla nastolatek, które oczywiście muszą pamiętać, by nie dać się oślepić niebieskim blaskiem.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku