Polecam, szczególnie dla przedszkolaków

Okładka
Jak widać okładka jest kolorowa i przykuwa wzrok dziecka.Kinia gdy tylko ją zobaczyła zapytała: "Mamo, a co to za robaczek?" W odpowiedzi oczywiście przeczytałam jej jeden z dostępnych w ebooku wierszyków pt. "Stonoga".
Co jeszcze znajdziemy w książeczce? Na 50 stronach mamy przyjemność przeczytania 14 wierszyków, które jednocześnie są pięknymi bajeczkami. Poza tym prawie każdy z nich niesie za sobą morał i pokazuje dziecku wiele kwestii na które należy zwracać uwagę. Maluch dowie się m.in.: - o tym, że każdy z nas ma w sobie coś ważnego, szczególnego - wystarczy tylko tego poszukać, - nawet ktoś kto jest mały może być bohaterem, - jak będziemy postępować w stosunku do innych, tak oni będą postępowali w stosunku do nas. W ebooku znajdziemy także 17 zagadek - króciutkich, dość prostych i  rozwijających zdolności myślowe i jakże chłonny w tym wieku umysł. :)
Dla kogo książeczka? Myślę, że głównie dla maluchów w wieku przedszkolnym. Dzieci w tym wieku uwielbiają zagadki, a dzięki wierszykom takie dziecko może się nauczyć wielu rzeczy. Słysząc jak jeżyk pokonał wilka zaczyna wierzyć w rzeczy wcześniej niewyobrażalne. Rozwija swoją wyobraźnię i poprzez bajkę dowiaduje się nowych rzeczy.
Jakie wady/ zalety?  Wszystko zależy od tego czy daną rzecz, lub jej brak weźmiemy za wadę czy zaletę. :) Jest to bowiem kolejny ebook, w którym brak jest ilustracji. Jednak nie uważam, by były one tutaj bardzo potrzebne, a nawet śmiem twerdzić, że mogłyby przeszkadzać. Kto bowiem wyobraża sobie zadawanie zagadki dziecku, przy której namalowana byłaby odpowiedź? Bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Natomiast jeśli chodzi o wierszyki możemy dzięki nim rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Czytając córci na dobranoc tą książeczkę, następnego dnia powiedziała, że śniły jej się zwierzątka. Gdy zapytałam: "jakie zwierzątka?", odparła, że te z bajek które jej czytałam przed snem. :)

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl