Moje prawa, ważna sprawa!- Anna Czerwińska Rydel, Renata Piątkowska

Obrazek artykułu
Książeczka” Moje prawa, ważna sprawa” odwołuje się do niezwykle istotnej tematyki, czyli praw dziecka.

Teoretycznie dzieci znają lub poznają swoje prawa w trakcie edukacji. Niestety brutalna rzeczywistość nadal zbyt często dowodzi, że „trudne sprawy” zostają przemilczane. Książeczka „Moje prawa, ważna sprawa” w niebywały  sposób odnosi się do tematyki. Nawet takie problemy jak przemoc, zły dotyk czy praca dzieci zostają wyjaśnione zrozumiale. Mały odbiorca nie ma bowiem wystraszyć się poruszanych zagadnień lecz zrozumieć i nauczyć jak właściwe reagować.


Zgodnie z opisem wydawcy: "Konwencja o Prawach Dziecka mówi o wielu trudnych sprawach, o pracy zarobkowej dzieci, o złym dotyku, biciu. Sztuką jest nie przestraszyć tymi tematami, lecz przekonać najmłodszych i ich opiekunów do otwartej rozmowy. Autorkom tego zbiorku się to udało."


Autorki odniosły się do praw, przywilej i obowiązków. Sytuacyjne przedstawienie reguł sprawia, że młody czytelnik sam wyciąga najważniejsze wnioski. Opisane historyjki wywołują powagę ale i uśmiech lecz najważniejsze, że budzą refleksje.


Pozycja prócz niebywałych zalet edukacyjnych z których skorzystają najmłodsi z pewnością jest również podpora rodziców, dziadków, cioć itp… Czasem trudno przecież znaleźć właściwe słowa aby odnieść się do rzeczywistości.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku